Kraków: Alicja Miszczor „Ruch sceniczny” – dwumiesięczny kurs

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Ruch sceniczny” – dwumiesięczny kurs

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor zaprasza na dwumiesięczny zamknięty kurs ruchu scenicznego. Zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek w godzinach 17.00-18.15 w terminie: 7 maja – 25 czerwca 2015 roku. Cena: 200zł za cału kurs (możliwość płatności w dwóch ratach). Istnieje możliwość płatności kartą Multisport z dopłatą, karta Ok system – z dopłatą lub poprzez karnet open z dopłatą.

Zapisy: tel. 794-398-124.

Kurs jest przeznaczony dla osób zainteresowanych ,,ruchomą stroną teatru”, chcących poszerzyć swoje umiejętności w dziedzinie poruszanie się na scenie (a także z zakresu improwizacji w tańcu). Jest tez dobrą propozycją dla każdego zainteresowanego rozwojem pomysłowości, wyobraźni poprzez ruch, wydobyciem i rozwojem ruchu autentycznego oraz wyrażaniem siebie poprzez ruch. Zajęcia te wspomagają również uwolnienie napięć z ciała i uwalnianie naturalnej kreatywności. Zajęcia są ogólnorozwojowe, dlatego każdy jest mile widziany. Na zajęcia trzeba przynieść wygodny dres i wodę.

Kurs ruchu scenicznego obejmuje szeroko pojętą improwizację w ruchu, a więc zagadnienia takie, jak:
– świadomość ciała;

– improwizacja w tańcu;
– jakości w ruchu; w tym: napięcie, rozluźnienie, ciężar-lekkość, impuls;
– symbolika ciała (w tym ruch jako komunikacja);
– ruch a mimika (integracja ruchu całego ciała z mimiką);
– ruch a gest (i gest jako środek komunikacji);
– ruch a oddech i głos (uwalnianie głosu);
– ruch charakterystyczny (wyrazisty);
– tworzenie postaci poprzez ruch;
– działanie ze środkiem plastycznym (przedmiotem);
– praca ze zmysłami (słuch, wzrok, dotyk, smak);
– praca z obrazem mentalnym (wykorzystanie wyobraźni w ruchu);
– relacja emocje-ruch (praca ze stanami emocjonalnymi);
– relacja ciała z przestrzenią;
– czas (dynamika, tempo, pauza);
– obecność;
– praca solo i w grupie;
– relaksacja.

Trailer 1

Trailer 2

Blog Alicji Miszczor poświęcony relaksacji

Alicja Miszczor – tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w ruchu/tańcu w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Jest stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu i Dance Move Cities w Krakowie w 2013 roku. Jest dyplomowaną Instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/Detlef Kappert). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku jest tancerką Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Wraz z EST tańczyła w spektaklach: Light Cube brother, Dziwne Niepokoje, Para con tango Club, czyli Pan Tan Rey, Wodo-stany, wielu pokazach improwizacji tanecznej (pracy w procesie) oraz autorskich spektaklach solowych: Zdjęcie oraz Kobieta z sercem (teatr tańca). Od 2014 roku wraz z zespołem EST współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Kraków: Szkoła Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca, ul. Szpitalna 40. Zajęcia w godz.: 17.00-18.15.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close