Kraków: Alicja Miszczor „Teatr ruchu i improwizacja w tańcu” – kurs

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Teatr ruchu i improwizacja w tańcu” – kurs

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor zaprasza na kurs teatru ruchu i improwizacji w tańcu. Zajęcia będą odbywać się w środy w godzinach 18.00-21.00 z 15-minutową przerwą. Kurs skierowany jest do aktorów, tancerzy, artystów, pedagogów, psychologów, terapeutów oraz wszystkich osób, których ciało jest instrumentem w pracy zawodowej, jak również osób zainteresowanych rozwojem osobistym poprzez ruch i taniec. Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i – doświadczonych ruchowo. Wcześniejsze umiejętności nie są wymagane. Kurs przeznaczony jest dla osób zdecydowanych na cały kurs.

Koszt: 500 zł (za całość/trzy miesiące kursu, czyli 36 godzin kursu).

Zgłoszenia: alataniec@gmail.com lub telefonicznie: 794 -398-124.

Prowadząca o zajęciach:

Improwizacja w tańcu i teatr ruchu przeplatają się i uzupełniają wzajemnie. Zajmujemy się zarówno swobodnym tańcem, jak i grą aktorską na poziomie ciała. Podczas ćwiczeń z improwizacji w tańcu większa rolę odgrywa fizyczność, ruch przestrzenny i poszukiwanie ruchu autentycznego. Teatr ruchu to sztuka transformacji intencji poruszającego się na ruch. Kurs nie tylko daje narzędzia w dziedzinie improwizacji ruchowej, ale także rozbudza: spontaniczność: „wewnętrznego dziecka”, autentyczność działania, wyobraźnię, kreatywność, umiejętność komunikacji ze sobą i innymi, oswaja z ciałem, pozwala je lepiej poznać i pozostawać z nim w kontakcie. Uwalnia napięcia psycho-fizyczne.

Na kursie podejmowane są zagadnienia takie, jak:

– jakości ruchowe (rozmiar, tempo, dynamika, poziom, siła, prędkość, impuls, pauza, forma/kształt, napięcie),

– ruch autentyczny (wewnętrzna intencja jako początek ruchu /ruch jako przedłużenie przeżywania świata wewnętrznego osoby poruszającej się),

– metoda skinner releasing (zmysł dotyku oraz poetycki obraz jako budulec dla ruchu),

– improwizacja i symbolika ciała metoda Detlefa Kapperta (trening tańca połączony z ekspresją artystyczną i różnorakimi metodami rozwoju poprzez pracę z ciałem),

– stany emocjonalne wyrażanymi poprzez ruch,

– improwizacja ruchowa z wykorzystaniem środka plastycznego,

– droga od emocjo do gestu,

– głos jako integralna część ruchu,

– wizualizacja i medytacja w ruchu,

– masaż w parach, a także masaż tańcem,

– sztuka obecności w ruchu poprzez zmysły.

Na zajęcia należy zabrać ze sobą wygodny strój (dres), buty nie są potrzebne.

Alicja Miszczor – urodzona w 1982 roku tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w ruchu/tańcu w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Jest stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu i Dance Move Cities w Krakowie w 2013 roku. Jest dyplomowaną Instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/Detlef Kappert). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku jest tancerką Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Wraz z EST tańczyła w spektaklach: Light Cube brother, Dziwne Niepokoje, Para con tango Club, czyli Pan Tan Rey, Wodo-stany, wielu pokazach improwizacji tanecznej (pracy w procesie) oraz autorskich spektaklach solowych: Zdjęcie oraz Kobieta z sercem (teatr tańca). Od 2014 roku wraz z zespołem EST współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie. Współtworzy projekty z zakresu video dance. Zanim zaczęła tańczyć zajmowała się sztukami plastycznymi.

Linki z przykładowymi pracami:

https://vimeo.com/8064700

Blog Alicji Miszczor poświęcony relaksacji

Gwarancją udziału w kursie jest wpłata zaliczki najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem kursu (info i drogą mailową).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: Pracownia Twórczego Dialogu Poddasze, ul. Stradomska 10/35, godz. 18.00-21.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close