Kraków: Alicja Miszczor „Teatr ruchu”, „Improwizacja w tańcu”, „Teatr ruchu i improwizacja w tańcu” – trzymiesięczne kursy

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Teatr ruchu”, „Improwizacja w tańcu”, „Teatr ruchu i improwizacja w tańcu”  – trzymiesięczne kursy

Alicja Miszczor

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor zaprasza na trzymiesięczne zamknięte kursy: Teatr ruchu, Improwizacja w tańcu, Teatr ruchu i improwizacja w tańcu (kurs łączony). Zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek w godzinach 17.00-18.00 (Teatr ruchu), 18.15-19.45 (Improwizacja w tańcu), 17.00-19.45 (Teatr ruchu i improwizacja w tańcu – kurs łączony) w terminie: 5 listopada 2015 roku – 29 stycznia 2016 roku. Cena: 330zł (Teatr ruchu – 12 godzin), 360zł (Improwizacja w tańcu – 18 godzin), 450zł (Teatr ruchu i improwizacja w tańcu – kurs łączony – 33 godziny). W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość rozłożenia sumy na 3 raty. Można też użyć karty Multisport lub OK system lub z Karnetu Open (Karnety Open, Multisport i Ok system nie pokrywają całościowego kosztu kursu, ale są uwzględniane).

Zgłoszenia: alataniec@gmail.com, tel. 794-398-124.

Kursy są przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i tych z doświadczeniem ruchowym. Nie wymagane są wcześniejsze umiejętności.

Najważniejsze zagadnienia, które zostaną poruszone podczas kursów:

– język ruchu i symbolika ciała emocje w ruchu i tańcu (sztuka ekspresji)

– świadomość ciała oraz uruchamianie fizyczności

– ruch autentyczny (intuicyjny)

– medytacja w ruchu

Podczas zajęć z improwizacji w tańcu większa rolę odgrywa fizyczność, ruch przestrzenny i poszukiwanie ruchu autentycznego. Zajęcia teatru ruchu polegać skupiać się będą na sztuce transformacji intencji poruszającego się na ruch.

Na kursie podejmowane będą zagadnienia takie, jak:

– jakości rychowe (rozmiar, tempo, dynamika, poziom, siła, prędkość, impuls, pauza, forma/kształt, napięcie)

– ruch autentyczny (wewnętrzna intencja jako początek ruchu /ruch jako przedłużenie przeżywania świata wewnętrznego osoby poruszającej się)

– metoda skinner releasing (zmysł dotyku oraz poetycki obraz jako budulec dla ruchu)

– improwizacja i symbolika ciała metoda Detlefa Kapperta (trening tańca połączony z ekspresją artystyczną i różnorakimi metodami rozwoju poprzez pracę z ciałem)

– stany emocjonalne wyrażanymi poprzez ruch

– improwizacja ruchowa z wykorzystaniem środka plastycznego

– droga od emocjo do gestu

– głos jako integralna część ruchu

– wizualizacja i medytacja w ruchu

– masaż w parach, a także masaż tańcem

– sztuka obecności w ruchu poprzez zmysły

Na zajęcia należy zabrać ze sobą wygodny strój (dres), buty nie są potrzebne.

Alicja Miszczor – urodzona w 1982 roku tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w ruchu/tańcu w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Jest stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu i Dance Move Cities w Krakowie w 2013 roku. Jest dyplomowaną Instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/Detlef Kappert). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku jest tancerką Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Wraz z EST tańczyła w spektaklach: Light Cube brother, Dziwne Niepokoje, Para con tango Club, czyli Pan Tan Rey, Wodo-stany, wielu pokazach improwizacji tanecznej (pracy w procesie) oraz autorskich spektaklach solowych: Zdjęcie oraz Kobieta z sercem (teatr tańca). Od 2014 roku wraz z zespołem EST współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie. Współtworzy projekty z zakresu video dance. Zanim zaczęła tańczyć zajmowała się sztukami plastycznymi.

Linki z przykładowymi pracami:

https://vimeo.com/8064700

Blog Alicji Miszczor poświęcony relaksacji

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Kraków: Przestrzeń ruchu i tańca Kontakt, ul. Szpitalna 40. Kursy do 19.45

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close