Kraków: Alicja Miszczor – warsztat improwizacji taneczno-teatralnej

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor – warsztat improwizacji taneczno-teatralnej

fot. Tomasz Ćwiertnia

Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 23 marca w godzinach 16.00-18.00, Alicja Miszczor zaprasza na warsztat improwizacji taneczno-teatralnej. Hasło przewodnie, a zarazem program warsztatów, to „Uwolnij małpę!”, czyli: odwagę, wychodzenie poza linię, język na wierzchu, szczerość działania, instynkt, czucie, bezpośredniość, siłę, delikatność i poczucie humoru.

Program warsztatów:

1. Trening fizyczny (rozgrzewka)

2. Świadomość ciała i trening uważności

3. Techniki improwizacji taneczno-teatralnej

– ruch autentyczny

– gest i symbolika ciała

– praca z przedmiotem

– relacja ciało–głos

– instynkt

– praca solo i w grupie

4. Zadania choreograficzne

5. Swoboda wyrazu w zakresie ekspresji ruchowej oraz wykorzystywanie  nieużywanych zasobów

5. Trening kreatywności, spontaniczności, twórczego działania oraz nietuzinkowego myślenia

Adresaci warsztatu:

Warsztat ma poziom otwarty, a więc każdy będzie pracował na tym poziomie, na którym jest. Osoby z doświadczeniem będą szlifować umiejętności, osoby początkujące będą wdrażać się w temat.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych: tańcem, teatrem, pracą z ciałem, głosem, ruchomym obrazem, performansem, indywidualnymi formami ekspresji, nietuzinkowymi i oryginalnymi środkami wyrazu.

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie na warsztaty wygodnego ubrania do ćwiczeń i wody.

Ważne: Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie z domu 5 charakterystycznych przedmiotów, z którymi chce pracować (np. korkociąg, nożyczki, książka, parasolka) oraz kilku sztuk garderoby (marynarka, ciemne okulary, rękawiczki skórzane, kapelusz, szalik). Chodzi o przedmioty o konkretnym kształcie, określonej fakturze lub charakterystyczne. Należy mieć ze sobą jedną książkę.

Cena warsztatu:

130 zł (20 procent zniżki dla uczestników kursu Interart)

Termin warsztatu: 23 marca

14.00-16.00

16.30-18.00

Kontakt i zapisy: alataniec@gmail.com, tel. 794 398 124

*Zapisy na warsztat poprzez zgłoszenie drogą mejlową i wpłacenie zaliczki w kwocie 80 zł. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi część opłaty za warsztat. Adres do dokonania przelewu uczestnicy otrzymują po przesłaniu zgłoszenia.

Miejsce: Studio Tańca Officyna, ul. Józefa 14, Kraków

Prowadząca:

Alicja Miszczor – rocznik ’82, aktorka ruchu, choreografka, doświadczona instruktorka improwizacji w tańcu i teatru ruchu. Twórczyni metody InterArt Dance, która łączy: ruch, obraz, dźwięk i słowo. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Dyplomowana Instruktorka „Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała” (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert) [kurs choreoterapii]. Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec. Od 2008 do 2015 roku tancerka w EST u Iwony Olszowskiej. Od 2013 do 2015 roku współpracowała z teatrem „Barakah” w Krakowie (OBSZAR TAŃCA). Twórczyni m.in. spektakli: Zdjęcie, Kobieta z sercem, Klementyna, Krótka historia dwóch bagaży. Współtwórczyni i tancerka w projektach video tańca we współpracy m.in. z Renatą Przemyk.

Link video: tutaj

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Kraków: Studio Tańca Officyna, ul. Józefa 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close