Kraków: Alicja Miszczor „Weź to wyraź!” – poranny kurs improwizacji

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Weź to wyraź!” – poranny kurs improwizacji

Fot. Dawid Sypniewski

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor zaprasza na trzymiesięczny poranny kurs improwizacji. Zajęcia będą odbywać się w każdy poniedziałek w godzinach 11.00-12.30 w terminie: 16 lutego-11 maja 2015 roku. Cena: 360zł za 3 miesiące spotkań płatne z góry lub 120zł (płatne w 3 ratach – na pierwszych zajęciach w połowie każdego kolejnego miesiąca): pierwsza rata – płatna 16 lutego; druga rata – do końca marca; trzecia rata – do końca kwietnia. Dla posiadaczy kart Multisport i Oksystem: dopłata 55zł miesięcznie.

Informacje i zapisy: Ola, tel. 88018836.

Alicja Miszczor o kursie:

Na zajęciach będziemy poszukiwać własnego sposobu na twórcze wyrażanie siebie w ruchu. Nauczymy się jak wykorzystać energię, która jest z nami na co dzień; jak inspirować się tym, co wewnątrz i tym, co nas otacza i jak przekierować tę inspirację na ruch. Nauczymy się odczuwać swoje ciało i odczytywać sygnały z ciała płynące. To nie takie trudne. Wymaga tylko chęci, ciekawości i potrzeby ruchu. Założenie jest takie, ze każdy z nas nosi w sobie własną historię i co za tym idzie własny sposób wyrażania jej. Kurs pozwala poznać sposób na to, by ją „opowiedzieć”.

Na zajęciach będziemy zajmować się:
1. Świadomością ciała.
2. Pracą i zabawą z takimi jakościami jak: ciężar-lekkość; napięcie-rozluźnienie; impuls; czas; przestraszeń; tempo; rozmiar).
2. Technika Skinner Releasing (uwalnianie napięć w ciele poprzez dotyk, ruch i poetyckie obrazy; dotyk i jego jakość przekładają się na jakość ruchu).
4.Improwizacją i Symboliką Ciała wg metody Detlefa Kapperta.
5. Praktyką obecności (czyli jak poprzez zmysły być TU I TERAZ).
6. Tańcem żywiołów (tańcem inspirowanym naturą).
7. Uwalnianiem głosu poprzez ruch.
8. Stanami emocjonalnymi w tańcu i elementach dramy (uwalnianie emocji przez ruch).
9. Ruchem autentycznym (odnajdywaniem ruchu naturalnego i spontanicznego w obecności akceptującego świadka).
10. Relaksacją (w tym: wizualizacja, medytacja, techniki masażu w parach oraz automasażu/świadomość dotyku).

Kurs jest procesem, który wymaga komponentu stałej grupy, dlatego decydując się na udział w nim, należy zdecydować się na wszystkie zawarte w nim spotkania.

Alicja Miszczor – tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w ruchu/tańcu w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Jest stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu i Dance Move Cities w Krakowie w 2013 roku. Jest dyplomowaną Instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/Detlef Kappert). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku jest tancerką Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Wraz z EST tańczyła w spektaklach: Light Cube brother, Dziwne Niepokoje, Para con tango Club, czyli Pan Tan Rey, Wodo-stany, wielu pokazach improwizacji tanecznej (pracy w procesie) oraz autorskich spektaklach solowych: Zdjęcie oraz Kobieta z sercem (teatr tańca). Od 2014 roku wraz z zespołem EST współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Kraków: Szkoła Kontakt, ul. Szpitalna 40. Zajęcia do 12.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close