Kraków: Alicja Miszczor „Weź to wyraź!” – zajęcia improwizacji

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Weź to wyraź!” – zajęcia improwizacji

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor zaprasza na letnie zajęcia improwizacji w tańcu i ruchu, które będą odbywać się w każdy czwartek (18.30-20.00) w okresie od 10 lipca do 21 sierpnia 2014 roku.

Karnet na cztery zajęcia kosztuje 80 zł. Przy płatności kartą MultiSport lub OK System obowiązuje dopłata: 5 zł. Płatność za pojedyncze zajęcia wynosi 25 zł.

Aby wziąć udział w zajęciach, trzeba się na nie zapisać telefonicznie: 794-398-124 lub przez e-mail: alataniec@gmail.com.Można również przyjść spontanicznie, wcześniej wysyłając sms ze swoim nazwiskiem i wpisać: „impro”.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla tancerzy profesjonalnych, aktorów, jak i dla osób o niewielkim doświadczeniu tanecznym, aktorskim. Zajęcia są skierowane do osób, które chcą brać udział w zajęciach stosunkowo regularnie, ponieważ wiele z podejmowanych na sali tematów ma charakter procesowy.

Jeśli posiada się karnet, jest on do wykorzystania w ciągu miesiąca (można przełożyć wejściówkę z karnetu na kolejny tydzień jednokrotnie w ciągu miesiąca). W przypadku, gdy się wie, że się nie dotrze na zajęcia w danym dniu, należy skontaktować się z prowadzącą (numer powyżej).

Tancerka o warsztatach: Będziemy zgłębiać szeroko pojętą świadomość ciała. Nauczymy się przenosić obraz na ruch (wizualizacja), poznamy drogę od poetyckiego obrazu do ciała. Zbadamy podstawowe jakości ruchowe i będziemy wykorzystywać je w ruchu (ciężar, lekkość, napięcie, rozluźnienie, impuls, a także przestrzeń, czas i dynamika). Nauczymy się oddychać NATURALNIE podczas poruszania się, a także wzmacniać ruch głosem. Przyjrzymy się roli zmysłów w tańcu. Odkryjemy improwizację i symbolikę ciała wg metody Dr. Detlefa Kapperta. Doświadczymy relaksacji. Nauczymy się podstawowych technik masażu i automasażu potrzebnych każdej osobie mającej do czynienia z ruchem. Doświadczymy metody Skinner Releasing (poprzez dotyk i uruchamianie wyobraźni poszukamy równowagi między rozluźnieniem i napięciem w ciele, aby otworzyć ciało i umysł na nowe wzorce ruchowe). Wykorzystamy stany emocjonalne do budowania ruchu. Będziemy uczyć się tańca od żywiołów (taniec żywiołów). Będziemy bawić się ruchem i czerpać z niego przyjemność, ale będzie on również źródłem nowego tańca i integracji ciała z umysłem..

Na zajęcia należy się ubrać luźno i wygodnie. Buty nie są potrzebne.

 

Alicja Miszczor-Jobda  urodzona w 1982 roku, pochodzi z Koszalina, tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w tańcu, instruktorka Gimnastyki i Tańca dla Seniorów, Pilates Taniec oraz Relaksacji. Uczy tańca współczesnego na Instruktorskim Kursie Rekreacji Ruchowej w Krakowie. Dyplomowana Instruktorka mprowizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ Dr. Detlef Kappert) oraz stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Ukończyła PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny, gdzie zdobyłą pierwsze wykształcenie taneczne. Szkołę ukończyła dyplomowym spektaklem 36 rodzajów Liljek Wekerij. W 2008 roku przeprowadziła się do Krakowa, gdzie dołączyła do Eksperymentalnego Studia Tańca Iwony Olszowskiej. Wraz z EST brała udział w spektaklach Light Cube Brother, Niepokoje,  w wielu pokazach lecture performance dotyczących improwizacji i kontakt improwizacji, a także w ramach Obszaru tańca w krakowskim teatrze Barakah w spektaklach Przezroczystość, Para con Tango Club, czyli Pan Ta(n) Rey oraz w autorskim spektaklu solowym Zdjęcie. Prowadzi warsztaty z techniki tańca współczesnego, improwiacji tanecznej, tańca relaksacyjnego i ekonomii ruchu na terenie Krakowa i  Polski. Zanim zaczęła tańczyć zajmowała się sztukami plastycznymi, stąd wzięło się jej zamiłowanie do obrazów mentalnych w ruchu i to właśnie one sa jej nieustanną inspiracją.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Kraków: Przestrzeń Ruchu i Tańca „Kontakt”, ul. Szpitalna 40 (kamienica naprzeciwko Teatru im. Juliusza Słowackiego), w godz. 18.30-20.00 w każdy czwartek do 21 sierpnia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close