Kraków: Anna Haracz „Kontakt improwizacja i anatomia świadomości” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: Anna Haracz „Kontakt improwizacja i anatomia świadomości” – warsztaty

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 22-23 marca Anna Haracz poprowadzi w Krakowie warsztaty kontakt improwizacji. Warsztat opiera się na budzeniu świadomości zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała poprzez pracę z obrazami i wyobrażeniami. Ma na celu ustalenie przepływu w całym organizmie, który pozwala na pełną płynność, szybkość i siłę ruchu bez generowania niepotrzebnego napięcia. Podstawową zasadą pracy jest poczucie przyjemności i rozluźnienia, które chroni przed nadprodukcją ruchową oraz kontuzjami. Jest sposobem na łagodne i skuteczne poradzenie sobie z trudnymi bądź już kontuzjowanymi miejscami w ciele.

Warsztat obejmuje 8 h zajęć:
sobota: 15.00 – 19.00
niedziela 11.00 – 15.00

cena warsztatu – 200 zł (wpłata po 7 marca)
180 zł (wpłata do 7 marca)

zapisy i kontakt: 502298770, anaha@wp.pl

Anna Haracz: „Warsztat zawiera niektóre narzędzia, z którymi zapoznałam się biorąc udział w Gaga Intensive Summer Course w Batsheva Dance Company (Gaga – język ruchu Ohada Naharina) oraz poszukiwaniach własnych. Popracujemy nad wybranymii elementami tego nowego i wyjątkowego języka tańca. Improwizacyjny charakter zajęć stworzy przestrzeń by każdy mógł na swoim etapie poznawać i eksplorować własne ciało.

Kontakt improwizacja (CI) jest rodzajem tańca, improwizacją taneczną, w której punkty fizycznego kontaktu są punktami, w których rozpoczyna się eksploracja ruchu poprzez improwizacje. Jest jedną z lepiej znanych i chyba najbardziej charakterystyczną formą tańca współczesnego. CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy, jest używane w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem dla prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych. Jak tańczyć z pierwszym partnerem, jakim jest dla nas podłoga? Co pozwala nam poczuć się bezpiecznie w tańcu i jak przekazać to poczucie bezpieczeństwa naszemu partnerowi? Poprzez proste ćwiczenia odkryjemy jak wchodzić w taniec. Skupimy się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej nam było słuchać i czytać ciało partnera.”

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Kraków: Onamato galeria, ul. Bracka 7/4, II piętro

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close