
Zdjęcie ze spektaklu Archipelag. Fot. Katarzyna Machniewicz
Zdjęcie ze spektaklu Archipelag. Fot. Katarzyna Machniewicz
Teatr Tańca Caro oraz Maciej Kuźmiński zapraszają na prezentacje nowej odsłony spektaklu Archipelag. Pokazowi w Krakowskim Centrum Choreograficznym towarzyszyć będą warsztaty, które poprowadzą Anna Mikuła i Grzegorz Łabuda. Warsztat otwarty jest dla każdego uczestnika, bez względu na wiek czy poziom zaawansowania.
Koszt: 30 zł.
Zapisy: kcc@nck.krakow.pl
Podczas warsztatu uczestnicy wraz z prowadzącymi będą przyglądać się zadaniom i metodom pracy wykorzystywanych przy konstruowaniu spektaklu Archipelag.
Jest to:
a) kompozycja na podstawie własnych wspomnień,
b) kompozycja na podstawie fragmentu filmu Andrzeja Tarkowskiego Zwierciadło, który stanowił główny punkt odniesienia przy tworzeniu Archipelagu.
Zajęcia będą trwały od 90 do 120 minut.
Warsztat towarzyszy pokazowi spektaklu Archipelag, który odbędzie się 29 października 2017 o godzinie 19.00 na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.
Prowadzący:
Anna Mikuła – od 2012 roku studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu; asystentka choreografa oraz tancerka w spektaklu dyplomowym Out Cry w reżyserii i choreografii Edana Gorlickiego. Jako aktorka wystapiła w spektaklu dyplomowym Wiele hałasu o nic w reżyserii Briana Michaelsa. Jako tancerka wystapiła w spektaklach: Podziemne Słońca i Czytanki Performatywne w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu (reż. i chor. Anna Piotrowska), Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę (chor. Jacek Łumiński), I have a dream w Gliwickim Teatrze Muzycznym (chor. Roger Lybeck, Jan Åström), Metro (chor. Paweł Zaufał), Speed dates show autorstwa kolektywu Witamina T, nagrodzonym na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim; KOD (chor. Ewelina Sobieraj). Współtworzyła spektakl After glow we współpracy z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel Awiwie oraz międzynarodowy spektakl Much Ado About Nothing w reżyserii Briana Michaelsa podczas Folkwang Shakespeare Festival w Essen (Niemcy). Współpracowała z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach w projekcie Do sztuki gotowi, start!. Zagrała w misterium scenicznym Ich gehe und suche w Krakowskiej Operze Kameralnej w reżyserii Wacława Jankowskiego. Jest finalistką krajowego finału międzynarodowego konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy, organizowanego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku. Odbyła rezydencję artystyczną w Stalker Teatro – officine CAOS w Turynie, tworząc spektakl Three days of snow – extended wraz z Dariuszem Nowakiem i Kamilem Pilarskim. Była finalistką w konkursie SzólóDuó Nemzetközi Tánc Fesztivál 2015 w Budapeszcie, podczas którego prezentowała duet Three days of snow w choreografii własnej i Dariusza Nowaka. Ta sama praca zdobyła nagrodę Joanny Leśnierowskiej i Eryka Makohona w ramach konkursu 3…2…1… TANIEC! w Krakowskim Centrum Choreograficznym, a także nagrodę jurorską (jury w składzie: Zofia Rudnicka, Witold Jurewicz, Ryszard Kalinowski) podczas konkursu Sense Of Move w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Jest laureatką stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa na realizację projektu artystycznego Kaj dzias wraz z Jakubem Margosiakiem. Z Maciejem Kuźmińskim współpracowała podczas tworzenia spektaklu Różnica i powtórzenie, obecnie jest dublerką solistki w spektaklu Room 40. Pochodzi z Tarnowa.
Grzegorz Łabuda – student V roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. W 2012 roku ukończył policealną szkołę aktorską Art-Play w Katowicach. Finalista międzynarodowego konkursu choreograficznego 3…2…1… TANIEC! organizowanego przez Krakowskie Centrum Choreograficzne – NCK w Krakowie. Był finalistą XI edycji międzynarodowego konkursu „Open Stage” organizowanego przez New Dance Studios w Teatrze de Meervaart w Amsterdamie ze spektaklem Józefczaka 5 (chor. Ine Dubois). W 2013 roku grał w Teatrze Stella Polaris w Norwegii. Od 2014 roku jest aktorem w Krakowskiej Operze Kameralnej. Był stypendystą Rektora za wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne w latach 2013-2014 oraz 2015-2016. Był współtwórcą i wykonawcą performansów ulicznych w ramach projektu edukacyjnego Do sztuki gotowi, start!, organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach (2014-2015). Uczestniczył w projekcie badawczego Joy of discovery w prowincji Shaanxi w Chinach w ramach 1st CEEC-China Summer Dance Camp oraz projektu Enjoy the fun of dancing w ramach 2nd CEEC-China Summer Dance Camp. Jako tancerz występował w spektaklu Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nierozłącznie Magdalenę (chor. Jacek Łumiński); Wyobraźnia na ostatni guzik zapięta w ramach Filmowej Rozbiegówki w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach (chor. Sylwia Hefczyńska-Lewandowska); Rituals w choreografii Shi Jing Xin; Neomonachomachia w choreografii Eryka Makohona i reżyserii Jerzego Zonia, Whisper in my eye w choreografii Małgorzaty Haduch, Miasto Ślepców (reż. Agnieszka Michalik), nagrodzonym podczas Otwartego Festiwalu Odeon w Andrychowie (2015). Występował też w pracy solowej Lonely Bird w choreografii własnej podczas festiwalu „NOVÁ GENERACE” w Studiu Alt@ w Pradze oraz w spektaklu Kaj Dzias? (reż. Jakub Margosiak) w ramach Sceny Otwartej w Tarnowie. Tańczył również w spektaklu dyplomowym Out Cry w choreografii i reżyserii Edana Gorlickiego, a jako aktor wystepował w spektaklu dyplomowym Carson City. Sześć pieśni o koniach w języku obcym w reżyserii Wojciecha Farugi.