Kraków/Ars Latrans Festival „Made in Japan”: Warsztaty Tańca butoh z Maruską Ronchi

Zdjęcie: Kraków/Ars Latrans Festival „Made in Japan”: Warsztaty Tańca butoh z Maruską Ronchi

Na zdjęciu: Maruska Ronchi. Fot. Estéban Puzzuoli

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach japońskiej edycji interdyscyplinarnego Ars Latrans Festival –- Made in Japan – odbędą się warsztaty tańca butoh z Maruską Ronchi. Warsztaty oferują przestrzeń do badań ruchu na poziomie fizycznym i emocjonalnym, wspomagających rozwój własnego tańca butoh. Praca rozpocznie się od treningu ciała, mającego na celu rozluźnienie napięć w ciele i umożliwienie przepływu energii, aby zdobyć dostęp do organicznych ruchów, bez zbędnego wysiłku. To pomoże uczestnikom aktywować energię i moc, które będą mogli wykorzystać przy tworzeniu swojego tańca.

Koszt udziału to 110 zł. Zapisy na warsztaty odbywają się drogą mailową pod adresem: workshop.arslatrans@gmail.com

Obowiązuje 50 zł zaliczki, a liczba miejsc jest ograniczona do 15.

Warsztaty poprzedzi występ Marushi Ronchi z Modern butoh, 26 września o godz. 20.00.

Więcej informacji

Maruska Ronchi jest włoską tancerką, choreografką i performerką. Ukończyła taniec współczesny w CIMD (Międzynarodowym Centrum Ruchu i Tańca) w Mediolanie pod kierownictwem Franceski Ferrari. Działa w obszarze butoh i taniec współczesny. Przez wiele lat współpracowała z włoskimi i francuskimi zespołami teatralnymi oraz zespołami tańca współczesnego i różnymi choreografami (Tino Sehgal, BenoîtLachambre), występując w Europie, Rosji, Kanadzie i Japonii. Obecnie tworzy własne prace choreograficzne we współpracy z innymi artystami – tancerzami i muzykami. Zawsze poszukuje nowego sposobu na rozwój procesu twórczego. Ma doświadczenie w różnych formach ekspresji związanych z tańcem, jak praktyka somatyczna, video-dance, występy uliczne. Po ich zgromadzeniu, dzięki spotkaniu w 2099 roku z Atsushim Takenouchim postanowiła zwrócić się ku butoh, japońskiej awangardzie tańca współczesnego, znajdując w tej praktyce artystycznej nową inspirację i nowy sposób rozumienia.

Kraków - logo 2019 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Kraków: Przestrzeń Ruchu i Tańca Kontakt, ul. Szpitalna 40, w godz. 14.00-17.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close