Kraków: Balet Cracovia Danza „Planety tańcem poruszone” – chor. Romana Agnel, Dariusz Brojek; chor. oryg.

Zdjęcie: Kraków: Balet Cracovia Danza „Planety tańcem poruszone” – chor. Romana Agnel, Dariusz Brojek; chor. oryg.

Fotografia: Ilja van de Pavert. Projekt plakatu: Adrianna Pulchny

Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na premierę spektaklu pt. Planety tańcem poruszone w choreografiach Romany Agnel i Dariusza Brojka oraz oryginalnych.

Wersja do druku

Udostępnij

Premiera Baletu Cracovia Danza Planety tańcem poruszone przekłada wielkie naukowe dzieło Kopernika na język tańca. Spektakl został przygotowany z okazji 550. rocznicy urodzin tego słynnego astronoma.

Planety tańcem poruszone nawiązuje do tematyki teorii astronomicznych, świata kosmosu, a także działalności Mikołaja Kopernika. Na scenie przedstawiona zostanie wizja kosmosu pokazująca poruszanie się planet. Nie zabraknie też postaci alegorycznych, takich jak: Astronomia, Słońce, Księżyc i inne planety układu słonecznego, oraz postaci historycznej jak Mikołaj Kopernik.

Zgodnie z tradycją premiera jest prezentem od Cracovia Danza dla mieszkańców Krakowa. Darmowe wejściówki na to widowisko można odebrać od 16 maja w Punktach InfoKraków (Jana 2, Szpitalna 25 i Pawilon Wyspiańskiego).

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseria: Romana Agnel
Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek Oryginalne choreografie z XVI i XVII wieku: Fabritio Caroso, Louis Pécour
Kostiumy: Monika Polak-Luścińska, Elżbieta Wójtowicz-Gularowska
Projekcje: Krzysztof Antkowiak
Maski: Monika Polak-Luścińska
Reżyseria światła: Grzegorz Marczak
Asystent choreografa: Marta Yildiz
Wykonanie: tancerze i tancerki Baletu Cracovia Danza: Nikoleta Giankaki, Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Anna Szczotka, Anna Szklener, Marta Yıldız, Georgij Andrejczenko, Michał Kępka, Sebastian Kubacki, Filip Świeczkowski

Więcej informacji: link 1, link 2

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close