Kraków: Balet Dworski „Cracovia Danza” „Alla Polacca” – chor. Romana Agnel, Leszek Rembowski i Dariusz Brojek

Zdjęcie: Kraków: Balet Dworski „Cracovia Danza” „Alla Polacca” – chor. Romana Agnel, Leszek Rembowski i Dariusz Brojek

Fot. Ilja van de Pavert

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na pokaz spektaklu Alla Polacca. W ubiegłym roku spektakl był pokazywany m.in. we Francji, w Stanach Zjednoczonych oraz w Indiach.

Spektakl Alla Polacca opowiada o staropolskiej tradycji, czyli o tym, z czego wyrasta polska kultura, i co wciąż kształtuje polską tożsamość. Przedstawienie ukazuje piękno staropolskiej kultury. Poprzez formy tańców od XVII do XIX wieku przedstawienie ukazuje staropolską obyczajowość, zarówno tę szlachecką, jak i ludową, a także ich wzajemne wpływy i inspiracje.

Polonez, mazur, kujawiak, oberek i krakowiak, czyli pięć polskich tańców narodowych tańczone były w wiejskich chatach, szlacheckich dworach, a także na scenach i salonach całej Europy. Dlatego właśnie oberek, mazur czy kujawiak pojawiają się, choć oczywiście w nieco innych formach, w obydwu częściach przedstawienia: W szlacheckim dworku i Na ludowo. Obok tańców narodowych w spektaklu pokazane są też inne formy, jak wesoły, uroczysty bergamoszka czy polka. Alla Polacca poza układami choreograficznymi przedstawia również najróżniejsze staropolskie zabawy, zwyczaje, rytuały i legendy.

 

Alla Polacca

scenariusz i inscenizacja: Romana Agnel
choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski
kostiumy: Monika Polak-Luścińska

występują: tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza

Bilety: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy
oraz grupowe bilety szkolne 20 zł
Rezerwacji biletów można dokonać telefonicznie w Teatrze Variété pod numerami:
organizacja widowni: tel. (12) 442 78 00, wew. 3, kasa: tel. (12 442 78 02)
lub pod adresem e-mail: kasa@teatrvariete.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variete, ul. Grzegórzecka 71

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close