Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Balet, wiedza tajemna” – spotkanie z Katarzyną Gardziną-Kubała

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” –  „Balet, wiedza tajemna” – spotkanie z Katarzyną Gardziną-Kubała

Fot. Ewa Krasucka.

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza”, we współpracy z Oddziałem ZASP w Krakowie, zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Czas na taniec!. Cykl zakłada spotkania z tancerzami, rozmowy, dyskusje oraz wspólne oglądanie filmów o osobowościach świata tańca. Gościem najbliższego spotkania będzie Katarzyna Gardzina-Kubała – dziennikarka, krytyk muzyczny i baletowy, blogerka. Opowie o tym, jaki jest balet naszych czasów, czym fascynuje, czym wzrusza, gdzie zdobywać o nim wiedzę, jak uczyć się tańca i jak uczyć się o tańcu.

Katarzyna Gardzina-Kubała – absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim (2000) i podyplomowych studiów dziennikarskich na tej samej uczelni (2002), a także Studiów Teorii Tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005 – absolutorium). Z zamiłowania dziennikarka i krytyk muzyczny oraz baletowy. Pracę rozpoczęła w dziale kultury „Trybuny”, przez wiele lat z przerwami była krytykiem muzycznym „Życia Warszawy”. Współpracowała z większością fachowych polskich czasopism muzycznych, czasopismami teatrów operowych w Warszawie i Poznaniu. Publikuje w programach teatralnych do spektakli baletowych oraz w prasie lokalnej, była gościem programów TVP Kultura, n-Premium i TV Puls, Radia Dla Ciebie i Drugiego Programu Polskiego Radia.

W latach 2008-2010 pracowała na stanowisku sekretarza literackiego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Zajmowała się redakcją programów do spektakli operowych i baletowych oraz koncertów, redakcją afiszy i publikacji informacyjnych teatru, pisaniem autorskich tekstów do programów oraz redakcją merytoryczną strony internetowej teatru. Od 2010 jest stałym współpracownikiem Instytutu Muzyki i Tańca. Stworzyła bloga baletowego Na czubkach palców. Obecnie współpracuje z Cikanek film. Sp. z o.o. – dystrybutorem na Polskę transmisji i retransmisji operowych, baletowych, teatralnych i wydarzeń kulturalnych do kin. W Polskim Radio 24 mówiła, że balet uczy przede wszystkim dyscypliny. Podkreślała: „Mnie, jako widza, uczy podziwu dla artystów, dla tancerzy i tancerek, którzy poświęcają mu życie, bardzo krótkie i intensywne życie zawodowe. Nie chciałabym jednak demonizować, że to tylko praca i poświęcenie, bo to także piękna sztuka.”.

Jak zwykle, podczas spotkania nie zabraknie zdjęć mistrzów tańca i filmów prezentujących fragmenty najciekawszych przedstawień baletowych.

Spotkanie poprowadzi redaktor Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Wstęp wolny!

***

Ideą cyklu Czas na taniec! jest stworzenie miejsca i czasu do rozmowy o tańcu. Organizatorzy pragną pokazać, że w ogólnym dyskursie o sztuce tancerze powinni mieć głoś, tak samo jak m.in. kompozytorzy, reżyserzy, plastycy, czy pisarze. Zależy im także, aby tymi spotkaniami skupić wokół instytucji środowisko taneczne miasta. Chcą, aby spotkania były jednocześnie uzupełnieniem edukacji tanecznej młodego pokolenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close