Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Legenda Mazowsza”: spotkanie z Witoldem Zapałą i Małgorzatą Włoczkowską

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Legenda Mazowsza”: spotkanie z Witoldem Zapałą i Małgorzatą Włoczkowską

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Czas na taniec! Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na spotkanie Legenda Mazowsza. Gośćmi spotkania będą Witold Zapała – legendarny tancerz i choreograf „Mazowsza” oraz Małgorzata Włoczkowska – wieloletnia solistka zespołu. Spotkanie poprowadzi redaktor Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. Wieczór uzupełnią fragmenty filmów i pokaz slajdów.

Wstęp wolny!

Witold Zapała związany był z „Mazowszem” przez ponad 50 lat. Przyjęty do baletu przez założycielkę zespołu – Mirę Sygietyńską, od razu jako tancerz solista, został przez nią obdarzony niezwykłym zaufaniem. Już w wieku 22 lat stworzył dla zespołu pierwsze choreografie. Wkrótce młody tancerz, absolwent Szkoły Baletowej, objął funkcję kierownika baletu i choreografa, którą pełnił do roku 2011, a aż do roku 1981 łączył ją z karierą solisty. Wychował kilkanaście pokoleń tancerzy rodzimego zespołu, a także członków zespołów dziecięcych i polonijnych, z którymi współpracował.

Małgorzata Włoczkowska to wieloletnia solistka „Mazowsza”, autorka książki Wytańczone „Mazowsze” Witolda Zapały (2011), o legendzie„Mazowsza” wie zatem niejedno, a jej osobiste wspomnienia wzbogacą opowieści Witolda Zapały.

***

 Od organizatorów:

Ideą cyklu Czas na taniec! jest stworzenie miejsca i czasu do rozmowy o tańcu. Chcemy pokazać, że w ogólnym dyskursie o sztuce tancerze powinni mieć głoś, tak samo jak m.in. kompozytorzy, reżyserzy, plastycy, czy pisarze. Zależy nam także, aby tymi spotkaniami skupić wokół naszej instytucji środowisko taneczne naszego miasta. Pragniemy, aby spotkania były jednocześnie uzupełnieniem edukacji tanecznej młodego pokolenia.

Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza”

Współorganizator: Oddział ZASP Kraków

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Klub Aktora „Loża”, Rynek Główny 41

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close