Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Między muzyką a tańcem” – spotkanie z Maxymilianem Bylickim

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Między muzyką a tańcem”  – spotkanie z Maxymilianem Bylickim

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Kolejne spotkanie cyklu Czas na taniec! nosi tytuł Między muzyką a tańcem. Gościem wieczoru będzie Maxymilian Bylicki, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca, pianista, menadżer, działacz społeczny, organizator życia artystycznego. Temat spotkania prowokuje do rozważań nie tylko na temat mariażu muzyki i tańca, ale przede wszystkim na temat roli IMIT-u, jaką powinien pełnić dla środowiska tanecznego i muzycznego.

Spotkanie organizowane jest przez Balet „Cracovia Danza” we współpracy z krakowskim Odziałem ZASP.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Maxymilian Bylicki ukończył w 1982 roku Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Od wielu lat prowadzi czynną działalność koncertową jako solista i kameralista, a także działalność dydaktyczną. Koncertował w kraju i za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kanadzie). Wykładał w PSM II st. im F. Chopina latach oraz w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był dyrektorem Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 1997 uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie w Calgary (Kanada) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2000-2001 był doradcą Ministra Kultury i Sztuki ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. W latach 2003-2005 pełnił funkcję dyrektora Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Od 2015 roku był doradcą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp wolny.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Klub Aktora SPATiF, Rynek Główny 41.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close