Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Stało się już tradycją, że w zimie Balet Cracovia Danza zaprasza na spotkanie Czas na taniec!, które poświęcone jest wspomnieniom o profesor Janinie Strzembosz – tancerce, uczennicy Isadory Duncan, fantastycznej pedagog tańca, ale też reżyserce, dyrygentce i dziennikarce radiowej. Życie Janiny Strzembosz to historia XX wieku, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów takich jak m.in. Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein, czy Karol Szymanowski. Ci, którzy zetknęli się ze zmarłą w grudniu 1991 roku artystką, tak wiele jej zawdzięczają, że nie sposób o niej zapomnieć.

Co takiego było w profesor Strzembosz, że jej wychowankowie, którzy dziś zajmują się różnymi gatunkami tańca, chcą ją wspominać? Miała ogromną wiedzę, świetne doświadczenia zawodowe i wielki talent pedagogiczny. Wprowadziła w życie zawodowe wielu młodych adeptów sztuki i rozmiłowała ich w różnych gatunkach tańca.

Spotkanie wypełnią wspomnienia uczniów profesor Strzembosz oraz tych, którzy z nią pracowali. Gośćmi spotkania będą m.in.: Anatol Kocyłowski, Agnieszka Gorczyca, Marta Mirocka, a także Romana Agnel, która wystąpi w podwójnej roli: uczennicy i dyrektora Baletu Cracovia Danza – gospodarza cyklu. Spotkanie, współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tańcem, zarówno uczniów profesor Strzembosz, jak i jej „artystyczne dzieci i wnuki” i wszystkich, którzy ją znali, a także tych, którzy nie zdążyli poznać, a chcieliby dotknąć niezwykłej historii wspaniałej polskiej artystki.

Wstęp wolny.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Klub Aktora SPATiF, Rynek Główny 41

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close