Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

Profesor Janina Strzembosz

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na spotkanie Czas na taniec!, które poświęcone będzie pamięci Pani Profesor Janiny Strzembosz w 110. rocznicę urodzin. Janina Strzembosz była tancerką, uczennicą Isadory Duncan, fantastyczną pedagog tańca, która wprowadziła w życie zawodowe wielu tancerzy, legenda Polski i Krakowa. Jej życie to historia XX wieku, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów znanych ze stron encyklopedii, takich, jak m.in.: Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein czy Karol Szymanowski.

Co takiego było w Pani Profesor, że jej wychowankowie, którzy dziś zajmują się różnymi gatunkami tańca, nie pozwalają o niej zapomnieć i od 26 lat organizują wieczory jej pamięci, pełne tańca i muzyki? Na to pytanie zapewne uda nam się odpowiedzieć w trakcie spotkania Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy. Jego gośćmi będą uczniowie Pani Profesor, m.in.: Anatol Kocyłowski, Agnieszka Gorczyca, Marta Mirocka, a także Romana Agnel, która wystąpi w podwójnej roli, i uczennicy Pani Profesor, i dyrektora Baletu Cracovia Danza, gospodarza cyklu. Spotkanie, które jest współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów Pani Profesor, a także jej „artystycznych wnuków” i wszystkich, którzy ją znali, jak i tych, którzy nie zdążyli jej poznać, a chcieliby poznać niezwykłą historię nie tylko tancerki, ale także doskonałej dyrygentki.

Wstęp wolny!

Dwa dni później, 28 lutego o godz. 19.00 w Krakowskim Teatrze Variété odbędzie się międzynarodowa gala baletowa Życie dla tańca poświęcona pamięci prof. Janiny Strzembosz. Wezmą w niej udział wychowankowie Pani Profesor. Finałem wieczoru będzie wystawienie baletu Harnasie Karola Szymanowskiego, najnowszej produkcji Balet Dworski „Cracovia Danza”.

Więcej informacji

Więcej: www.cracoviadanza.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Klub Aktora „Loża”, Rynek Główny 41

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close