
Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska
Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska
Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Czas na taniec!. Cykl zakłada spotkania z tancerzami, rozmowy, dyskusje oraz wspólne oglądanie filmów o osobowościach świata tańca. Gościem grudniowego spotkania będzie Anatol Kocyłowski – autorytet z dziedziny polskich tańców narodowych, tancerz, pedagog, choreograf i twórca scenariuszy widowisk, wielokrotny laureat nagród, w tym ostatnio Nagrody Kolberga, juror krajowych i międzynarodowych festiwali folklorystycznych, od 1980 kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta” w Krakowie, który działa przy Nowohuckim Centrum Kultury.
Anatol Kocyłowski zawodowe życie rozpoczynał w latach 50. XX wieku w Zespole Pieśni i Tańca Kombinatu Metalurgicznego w Nowej Hucie. W latach późniejszych współpracował również m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Krakowie, Teatrem Muzycznym i Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Był choreografem licznych grup artystycznych, wśród których znalazły się Zespół Tańca Ludowego w Myślenicach, Zespół Tańca Ludowego „Sądeczanie” w Nowym Sączu, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”. Współpracował także z Teatrem STU w Krakowie.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska.
Spotkanie realizowane jest we współpracy z Klubem Aktora SPATiF Kraków.
Wstęp wolny!
Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia Baletu Dworskiego Cracovia Danza w 2016 roku.
***
Jubileusz 10-lecia Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”
Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Patroni medialni roku jubileuszowego: „Rzeczpospolita”,„Dziennik Polski”, TVP3 Kraków, Radio Kraków, „Gość Niedzielny”, taniecPOLSKA.pl, kwartalnik „Taniec”, „Miesięcznik Kraków”, GlobMedium.com, CzasDzieci.pl, PolskaMuza.eu.
opieka redakcyjna: Karnet.krakow.pl.
Ideą cyklu Czas na taniec! jest stworzenie miejsca i czasu do rozmowy o tańcu. Chcemy pokazać, że w ogólnym dyskursie o sztuce tancerze powinni mieć głoś, tak samo jak m.in. kompozytorzy, reżyserzy, plastycy, czy pisarze. Zależy nam także, aby tymi spotkaniami skupić wokół naszej instytucji środowisko taneczne naszego miasta. Pragniemy, aby spotkania były jednocześnie uzupełnieniem edukacji tanecznej młodego pokolenia.