Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – spotkanie wokół twórczości Henryka Tomaszewskiego

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – spotkanie wokół twórczości Henryka Tomaszewskiego

Fot.materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na drugie potkanie w ramach nowego cyklu Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz, zatytułowanego Czas na taniec!. Cykl zakłada spotkania z tancerzami, rozmowy, dyskusje oraz wspólne oglądanie filmów o osobowościach świata tańca. Jego bohaterem będzie Henryk Tomaszewski, tancerz, mim, pedagog, zmarły blisko 23 lata temu założyciel Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Mówili o nim „poeta tańca”, bo też tak jak nikt potrafił tańcem, ruchem, gestem opowiedzieć cały świat. Należał do charyzmatycznych artystów, którzy swoją działalnością odcisnęli piętno nie tylko na polskiej sztuce.

O tym niezwykłym artyście będą opowiadali: Zbigniew Szymczyk, dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, a także Krzysztof Antkowiak,  tancerz Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, który przez 10 lat pracował  na tej wrocławskiej scenie. Goście spotkania w rozmowie będą się zastanawiali, na czym polegał jego niezwykły dar tworzenia spektakli, które poruszały widzów. Wyświetlone też zostaną archiwalne filmy pokazujące fragmenty różnych przedstawień Henryka Tomaszewskiego, a także film prezentujący jego życie.

Rozmowa dotyczyć będzie również współczesnego oblicza teatru, który przecież przybrał imię Henryka Tomaszewskiego.  Co teatr zawdzięcza swojemu Mistrzowi? I jaki jest wpływ Henryka Tomaszewskiego na obecną działalność zespołu?

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.
Wstęp wolny.

Projekt Czas na taniec! został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca..

Spotkanie będzie rejestrowane dla Pracowni Dokumentacji Tańca IMIT oraz Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Plac na Groblach 7, I p., sala baletowa.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close