Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – spotkanie z Aliną Towarnicką-Niedźwiedź

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – spotkanie z Aliną Towarnicką-Niedźwiedź

Na zdjęciu: na pierwszym planie - prowadząca cykl A. Malatyńska-Stankiewicz oraz goście poprzedniego spotkania: p. Zbigniew Szymczyk - Dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego oraz Krzysztof Antkowiak - obecnie tancerz Baletu Dworskie

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na kolejne potkanie w ramach nowego cyklu Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz, zatytułowanego Czas na taniec!. Cykl zakłada spotkania z tancerzami, rozmowy, dyskusje oraz wspólne oglądanie filmów o osobowościach świata tańca. Tym razem gościem spotkania będzie Alina Towarnicka-Niedźwiedź – wieloletnia pierwsza solistka Baletu Opery Krakowskiej, artystka mająca w swoim dorobku artystycznym wiele tytułowych ról m.in. w takich baletach jak Anna Karenina, Królewna Śnieżka, Coppelia, Kopciuszek, Paquita. Przez kilka lat kierownik Baletu Opery Krakowskiej. Obecnie pedagog, autorka licznych choreografii, na stałe związana z Baletem Dworskim „Cracovia Danza”.

Alina Towarnicka – do każdego tancerza umie dotrzeć, znaleźć odpowiedni język, tak aby nie zniechęcić, a jednocześnie wskazać błędy i dać nadzieję, że można je  skorygować.  Ważna postać środowiska baletowego w Krakowie.

W rozmowie poruszone zostaną różne tematy m.in.: jak rozłożyć siły, by pracować w zawodzie tancerki jak najdłużej, jak realizować swoje zawodowe marzenia albo jak pogodzić się z odejściem ze sceny i znaleźć swoje miejsce w życiu.

Podczas spotkania obejrzeć będzie można zdjęcia archiwalne z lat 70., 80. oraz 90., głównie z przedstawień Opery Krakowskiej. Zostaną też pokazane fragmenty filmowe konkretnych inscenizacji baletów, która dla Aliny Towarnickiej są z pewnych powodów ważne w jej życiu.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Wstęp wolny.

Projekt Czas na taniec! został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca..

Spotkanie będzie rejestrowane dla Pracowni Dokumentacji Tańca IMIT oraz Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Siedziba Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, pl. Na Groblach 7, I piętro.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close