Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Teraz Polska!”: spotkanie z Leszkiem Rembowskim

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Teraz Polska!”: spotkanie z Leszkiem Rembowskim

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Czas na taniec! Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na spotkanie ze znawcą tanców polskich, choreografem, wykładowcą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, Leszkiem Rembowskim, zatytułowane Teraz Polska!.

Na czym polega fenomen tańców polskich? Co odróżnia je od innych tańców europejskich i od siebie nawzajem? Skąd czerpiemy informacje o tym jak np. tańczono mazura w XIX wieku? Jakie miejsce zajmują one dziś w naszej kulturze a także w kształceniu klasycznych tancerzy? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć podczas najbliższego Czasu na taniec!. A jak tańce polskie trafiły z dworów, salonów i sal balowych na scenę? Znajdzie się czas na poruszenie i tego tematu, szczególnie, że spotkanie odbędzie się kilka dni przed premierą najnowszego spektaklu Baletu Dworskiego Cracovia Danza – Wesele w Ojcowie Karola Kurpińskiego i Józefa Damsego, czyli pierwszego polskiego baletu narodowego, którego choreografię przygotował właśnie Leszek Rembowski. Spotkanie poprowadzi redaktor Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Wieczór wzbogaci pokaz slajdów i fragmenty filmów. Twórcy Wesela w Ojcowie uchylą też rąbka tajemnicy na temat tej produkcji.

Wstęp wolny!

***

Ideą cyklu Czas na taniec! jest stworzenie miejsca i czasu do rozmowy o tańcu. Chcemy pokazać, że w ogólnym dyskursie o sztuce tancerze powinni mieć głoś, tak samo jak m.in. kompozytorzy, reżyserzy, plastycy, czy pisarze. Zależy nam także, aby tymi spotkaniami skupić wokół naszej instytucji środowisko taneczne naszego miasta. Pragniemy, aby spotkania były jednocześnie uzupełnieniem edukacji tanecznej młodego pokolenia.

Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza”

Współorganizator: Oddział ZASP Kraków

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close