Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Wszystko o tańcu” – spotkanie poświęcone prof. Janinie Strzembosz

Zdjęcie: Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Wszystko o tańcu” – spotkanie poświęcone prof. Janinie Strzembosz

Fot. ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz, zatytułowanego Wszystko o tańcu. Cykl zakłada spotkania z tancerzami, rozmowy, dyskusje oraz wspólne oglądanie filmów o osobowościach świata tańca.   Pierwsze spotkanie poświęcone zostanie Pani Profesor Janinie Strzembosz.   Inspiracją był Koncert poświęcony Jej pamięci, jaki odbył się w Krakowie16 lutego 2014 roku.

O spotkaniu:

Co takiego było w Pani Profesor, że Jej wychowankowie, którzy zajmują się różnymi gatunkami tańca, nie pozwalają o Niej zapomnieć? Na to pytanie zapewne  nie uda się odpowiedzieć w trakcie pierwszego spotkania, ale próba zostanie podjęta. Przedstawiony zostanie specjalnie przygotowany film o Janinie Strzembosz, a gośćmi honorowymi będą uczniowie Pani Profesor: Państwo Anatol Kocyłowski, Anna Morańska, Agnieszka Gorczyca, a także Romana Agnel, która wystąpi w podwójne roli: uczennicy Pani Profesor oraz dyrektor Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, gospodarza nowego cyklu.  Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Spotkanie skierowane jest do wszystkich  osób zainteresowanych tańcem,  zarówno do uczniów profesor Strzembosz, a także jej „artystycznych wnuków” oraz wszystkich, którzy Ją znali lub nie zdążyli poznać, a są ciekawi niezwykłej historii tancerki, polskiej uczennicy Isadory Duncan. Biografia  Janiny Strzembosz odzwierciedla historię całego XX wieku, obfituje w zaskakujące zwroty akcji i wypełniona jest postaciami znanymi  ze stron encyklopedii.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: siedziba Baletu Dworskiego CRACOVIA DANZA, pl. Na Groblach 7, I piętro, sala baletowa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close