Kraków/Biopolis: Aleksandra Borys – warsztaty choreograficzne

Zdjęcie: Kraków/Biopolis: Aleksandra Borys – warsztaty choreograficzne

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Pracownia Kuratorska i Fundacja Performat zapraszają na warsztaty choreograficzne z Aleksandrą Borys, które odbędą się w ramach programu towarzyszącego rezydencji Karoliny Grzywnowicz w Ogrodzie Botanicznym UJ. Działania są częścią projektu Biopolis – cyklu rezydencji artystyczno-badawczych.

O warsztacie:

Na terenie ogrodów botanicznych zwiedzających obowiązują szczegółowe zasady zachowania wobec roślin. Należy przemieszczać się po wyznaczonych ścieżkach, nie wolno dotykać liści, jeść owoców i nasion. Ruch odwiedzających jest determinowany przez infrastrukturę ogrodu, regulamin, utrwalone praktyki obserwacji przyrody. Czas, w jakim przemieszczamy się, jest różny od tego, który rządzi powolnym poruszaniem się roślin. Podczas warsztatu będziemy przyglądać się własnemu ruchowi w przestrzeni ogrodu oraz wyznaczającym go zasadom, w relacji do biomechaniki i aerodynamiki roślin oraz szczególnej czasowości ich ruchu.

O projekcie:

Projekt Biopolis obejmuje interdyscyplinarną konferencję naukową oraz trzy rezydencje artystyczno-badawcze, podczas których zostaną podjęte działania krytycznie badające relacje międzygatunkowe istniejące w miejskich przestrzeniach, sondujące problemy i sugerujące naukowo-artystyczne scenariusze rozwiązań.


Program oraz opis projektu: https://www.facebook.com/events/880795675678159/
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Rejestracja na stronie:

 https://evenea.pl/event/841983-/?fbclid=IwAR0eZToLIUlwGzzJlj04F37hcwOM5SS2UpJrSKDDxOz80HP4dKMpYPC6g9w

 

Aleksandra Borys – tancerka i choreografka. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Łodzi (2003), oraz Codarts − Rotterdam Dance Academy w Holandii. W 2010 roku jako choreograf stworzyła autorskie solo lost in details – w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów Solo Projekt (produkcja: „Stary Browar Nowy Taniec” w Poznaniu) oraz Double Re-act we współpracy z mimosa|moise dla World’s Listening Day (produkcja: Fruit for the Apocalypse w Londynie). Rezydentka Solo Projekt 2010 w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu. W tym samym roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystka programu DanceWeb 2011, ImpulzTanz w Wiedniu. W sezonie 2010/2011 Borys była jedną z dwóch polskich uczestniczek (obok Beaty Mysiak z Lublina) programu dla młodych choreografów Tour d’Europe des Chorégraphes sponsorowanego przez Unię Europejskiej (program Leonardo Da Vinci).

Projekt tworzy Pracownia Kuratorska w składzie: Zuzanna Berendt, Maciej Guzy, Agata Kwiatkowska, Witold Loska, Anna Majewska, Anna Olszak, Ada Ruszkiewicz, Wiktoria Tabak, Weronika Wawryk

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
www.krakow.pl
ngo.krakow.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:30

Kraków: Ogród Botaniczny UJ, ul. Kopernika 27, godz. 11.30-15.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close