Warsztaty

Kraków/Biopolis: Aleksandra Borys – warsztaty choreograficzne

Zdjęcie: Kraków/Biopolis: Aleksandra Borys – warsztaty choreograficzne

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Pracownia Kuratorska i Fundacja Performat zapraszają na warsztaty choreograficzne z Aleksandrą Borys, które odbędą się w ramach programu towarzyszącego rezydencji Karoliny Grzywnowicz w Ogrodzie Botanicznym UJ. Działania są częścią projektu Biopolis – cyklu rezydencji artystyczno-badawczych.

O warsztacie:

Na terenie ogrodów botanicznych zwiedzających obowiązują szczegółowe zasady zachowania wobec roślin. Należy przemieszczać się po wyznaczonych ścieżkach, nie wolno dotykać liści, jeść owoców i nasion. Ruch odwiedzających jest determinowany przez infrastrukturę ogrodu, regulamin, utrwalone praktyki obserwacji przyrody. Czas, w jakim przemieszczamy się, jest różny od tego, który rządzi powolnym poruszaniem się roślin. Podczas warsztatu będziemy przyglądać się własnemu ruchowi w przestrzeni ogrodu oraz wyznaczającym go zasadom, w relacji do biomechaniki i aerodynamiki roślin oraz szczególnej czasowości ich ruchu.

O projekcie:

Projekt Biopolis obejmuje interdyscyplinarną konferencję naukową oraz trzy rezydencje artystyczno-badawcze, podczas których zostaną podjęte działania krytycznie badające relacje międzygatunkowe istniejące w miejskich przestrzeniach, sondujące problemy i sugerujące naukowo-artystyczne scenariusze rozwiązań.


Program oraz opis projektu: https://www.facebook.com/events/880795675678159/
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Rejestracja na stronie:

 https://evenea.pl/event/841983-/?fbclid=IwAR0eZToLIUlwGzzJlj04F37hcwOM5SS2UpJrSKDDxOz80HP4dKMpYPC6g9w

 

Aleksandra Borys – tancerka i choreografka. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Łodzi (2003), oraz Codarts − Rotterdam Dance Academy w Holandii. W 2010 roku jako choreograf stworzyła autorskie solo lost in details – w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów Solo Projekt (produkcja: „Stary Browar Nowy Taniec” w Poznaniu) oraz Double Re-act we współpracy z mimosa|moise dla World’s Listening Day (produkcja: Fruit for the Apocalypse w Londynie). Rezydentka Solo Projekt 2010 w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu. W tym samym roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystka programu DanceWeb 2011, ImpulzTanz w Wiedniu. W sezonie 2010/2011 Borys była jedną z dwóch polskich uczestniczek (obok Beaty Mysiak z Lublina) programu dla młodych choreografów Tour d’Europe des Chorégraphes sponsorowanego przez Unię Europejskiej (program Leonardo Da Vinci).

Projekt tworzy Pracownia Kuratorska w składzie: Zuzanna Berendt, Maciej Guzy, Agata Kwiatkowska, Witold Loska, Anna Majewska, Anna Olszak, Ada Ruszkiewicz, Wiktoria Tabak, Weronika Wawryk

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
www.krakow.pl
ngo.krakow.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close