Kraków/Bunkier Sztuki: „Absolutnie Pina” – film „Pina 3D”/reż.Wim Wenders

Zdjęcie: Kraków/Bunkier Sztuki: „Absolutnie Pina” – film „Pina 3D”/reż.Wim Wenders

Strefa Kontaktu

Wersja do druku

Udostępnij

Goethe-Institut Krakau, Kino Pod Baranami i Galeria Bunkier Sztuki zapraszają na pokaz filmu Pina w reżyserii Wima Wendersa. Projekcja odbędzie się w Kinie Pod Baranami w technice 3D. Wydarzenie towarzyszące wystawie Absolutnie Pina.

Pina nie jest biografią zmarłej przed dwoma laty choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony jej twórczości przez Wima Wendersa i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości – uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki – Święto wiosny, Vollmond i Café Müller. Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.

[opis dystrybutora filmu]

Pina, reż. Wim Wenders, 103 min, Niemcy/Francja/Wielka Brytania 2011

Obowiązują bilety wstępu do kina.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Kino pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close