Kraków/Bunkier Sztuki: „Absolutnie Pina”- zwiedzanie wystawy z Gertem Weigeltem „Podążając za Piną”

Zdjęcie: Kraków/Bunkier Sztuki: „Absolutnie Pina”- zwiedzanie wystawy z Gertem Weigeltem „Podążając za Piną”

Strefa Kontaktu

Wersja do druku

Udostępnij

Zwiedzanie wystawy Absolutnie Pina w towarzystwie Gerta Weigelta. To okazja do rozmowy na temat zdjęć oraz do wysłuchania wspomnień artysty związanych z Piną Bausch i jej teatrem. Oprowadzanie w języku niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

Gert Weigelt

Karierę zawodową rozpoczynał jako tancerz. Odebrał klasyczne wykształcenie i – tańcząc w Szwedzkim Królewskim Balecie, Balecie Birgit Cullberg oraz Teatrze Duńsim – miał okazję współpracować z wybitnymi choreografami, jak: Hans van Manen, Jerome Robbins, Jiri Kylian, Kurt Jooss, Glen Tetley i Birgit Cullberg. Po zakończeniu kariery tanecznej odbył studia fotografii artystycznej w Kolonii. Tańcowi pozostał wierny. Bardzo szybko zyskał sławę wybitnego fotografa tańca. Swoją działalnością artystyczną przyczynił się do upowszechnienia formującego się wówczas teatru tańca. Od połowy lat siedemdziesiątych stał się niemal jego kronikarzem, dokumentując pracę: Piny Bausch, Hansa van Manen, Susanne Linke, Williama Forsythe’a, Gerarda Bohnera i wielu innych. Sporo miejsca, poza działalnością publicystyczną, poświęca portretowi i inscenizowanej fotografii ciała. Opracował też sześć krótkich filmów wideo tańca dla telewizji, które zyskały uznanie i wyróżnienia na festiwalach.

 

www.gert-weigelt.de

 

Organizatorzy: Goethe-Institut Krakau i Galeria Bunkier Sztuki.

Wydarzenie towarzyszące wystawie Absolutnie Pina.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BUNKIER SZTUKI, PL. SZCZEPAŃSKI 3A, 31-011 KRAKÓW

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close