Kraków: „Bunt, Gniew i Milczenie” – warsztat improwizacji solowej z Małgorzatą Haduch

Zdjęcie: Kraków: „Bunt, Gniew i Milczenie” – warsztat improwizacji solowej z Małgorzatą Haduch

Fot. z projektu online realizowanego z zespołem Help Me To Crash

Wersja do druku

Udostępnij

Bunt, Gniew i Milczenie. Mary Wigman puka do drzwi i pyta o bezkompromisową twórczość. Nasyćmy się.

 

Małgorzata Haduch zaprasza na warsztat improwizacji solowej dla tancerzy i performerów poszukujących autonomicznej formy ekspresji. Warsztat otwarty jest dla osób z alternatywną motoryką.

Chciałabym namówić was na rozpoznanie takiego stanu w głowie, że wydaje się, iż nie masz nic do „pokazania”, że to nie jest wystarczające, że nie jest perfekcyjne, że trzeba się przygotować, że nie umiesz i nie wiesz… to mówi głos w głowie, lecz głos w ciele może być silniejszy i pełniejszy, tylko dajmy mu ujście.

Jakie doświadczenia nakręcają Cię, by tańczyć, by wyrażać siebie w ruchu spontanicznym? Jakie oczekiwania masz wobec widza i czego ci potrzeba, aby z nich zrezygnować? Model występowania dla jednego widza wydaje się prawdopodobną przyszłością sceniczną. Łączy się to z nowymi wyzwaniami dla performera, dlatego proponuję Wam praktykę, w której odpuszczamy sobie osąd i ocenę, badamy precyzyjny, acz spontaniczny ruch, obserwujemy czas decyzji, zamieniamy poszukiwanie na konkret doświadczenia.

Mary Wigman:„Inspiracja do stworzenia tańca zawsze pochodzi z uwznioślenia doświadczeń życiowych. Moment twórczy pojawia się bez uprzedzenia. Jest tajemniczy nawet dla nas samych. Błądzi w nas niczym pragnienie, emocjonalne napięcie opowiedzenia o duchowym nastroju, z którego uwalnia się inspiracja”. (Cytat w tłumaczeniu Jadwigi Majewskiej ze zbioru Świadomość ruchu).

Te słowa najlepiej obrazują potrzebę, jaka się we mnie zrodziła w obliczu wydarzeń ostatnich miesięcy. Równocześnie miejsca, w których można ćwiczyć występy improwizowane są w Polsce ograniczone. Jakże inaczej niż przez występ możemy dojrzewać, szczególnie posługując się językiem improwizacji?

Dlatego też sobotni wieczór otwarty jest dla chętnych, którzy chcą pokazać publicznie improwizowaną solową etiudę do 10 minut. Zgłoszenia chęci występów proszę komunikować mejlowo.

Ćwiczymy w sobotę 29 sierpnia od 14.00 do 17.00, potem jest przerwa, a od 18.00 do 19.00 występujemy dla siebie nawzajem. O 19.30 przychodzi widz i występują osoby, które się zgłoszą (także spoza grupy warsztatowej). W niedzielę 30 sierpnia zaczynamy o 10.00 i mamy omówienie poprzedniego wieczoru oraz poznajemy nowe narzędzia do pracy, już bardziej procesowe, które osiadać będą w was na koniec letnich dni. Na warsztacie możesz tańczyć, śpiewać, grać, posługiwać się tekstem, rekwizytami oraz wyrażać się poprzez alternatywną motorykę.

Bądź sobą i wszystkim tym, czym myślisz, że nie jesteś.

Zapraszam

Małgorzata Haduch

Koszty i zgłoszenia:
Razem: 200 zł (osobno: 1 dzień sobota – 150 zł; 2 dzień niedziela – 100 zł)
Zapisy do 26 sierpnia: freethedance@gmail.com

Zadzwoń, jeśli masz wątpliwości: 794 157 665

Dostępność sali: Hurtownia Ruchu oferuje dostęp do sali dla osób z alternatywną motoryką, natomiast dostęp do toalety, prysznica i szatni jest ograniczony kilkoma schodami – do omówienia indywidualnego.

Zajęcia odbywają się w obowiązującym reżimie sanitarnym, dlatego też na warsztat przyjętych będzie tylko 12 osób. Na pokazy zostanie zaproszone grono widzów do 30 osób.

Wydarzenie: FB

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Kraków: Hurtownia Ruchu Studio Tańca, ul. Kącik 9

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close