Kraków: Caroline Kwiatuszewska „Body Constellation” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: Caroline Kwiatuszewska „Body Constellation” – warsztaty

Fot. Michał Musielak

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Supernova w Krakowie we współpracy z SOLODO Dance Company zaprasza na intensywne warsztaty poświęcone pracy z ciałem metodą improwizacji strukturalnej w tańcu oraz partyturą ruchową  w procesie tworzenia spektaklu tanecznego. Zajęcia poprowadzi Caroline Kwiatuszewska.

Koszt: 200 zł za dwa dni (gwarancję miejsca zapewnia wcześniejsza zaliczka w wysokości  60 zł).

Informacje i zapisy: tel. 735-169-125,  soloduo.company@gmail.com

Prowadząca o warsztatach:

Odwołując się do techniki tańca współczesnego, treningu teatru fizycznego skupimy się na wzajemnym budowaniu dialogu oraz poszukiwaniu indywidualnych narzędzi w pogłębianiu procesu twórczego. Celem grupowej pracy jest nie tylko rozwinięcie potencjału kompozycyjnego, ekspresyjnego, praca nad techniką i istotą ruchu, ale przede wszystkim próba konfrontacji z własnym ciałem i dążenie do przekraczania własnych barier. Warsztaty skierowane są dla tancerzy, performerów, aktorów, pasjonatów ruchu oraz wszystkich pragnących rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem. Wybranym uczestnikom proponuje się możliwość dołączenia do grupy repertuarowej SOLODUO Company wraz z możliwością wzięcia udziału w spektaklu.

Caroline Kwiatuszewska uczęszczała do CDSH Contemporary Dance School w Hamburgu, realizatorka projektów artystycznych i edukacyjnych w Polsce i za granicą, związana z Teatrem Hothaus w Krakowie, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa w Warszawie. Tańczyła w spektaklu Mapy pamięci zrealizowanym dla POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich oraz w spektaklu Artysta Mechanika Ucieczki (postać Helen Keller). Współpracowała  z Warszawską Sceną Studium Teatralnego oraz Piotrem Borowskim – związanym z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Brała udział  w rezydencji artystycznej w La Paillette Theatre/MJC we Francji, Gruzji, Berlinie. Współpracowała w Niemczech z K3 – Centrum Choreograficznym, Sprechwerk Theater w Hamburgu. Jest autorką ruchu scenicznego do spektaklu dyplomowego Posprzątane. Spektakl Krótka historia dwóch bagaży w jej choreografii i wykonaniu miał premierę w Krakowie w ramach Sceny tańca współczesnego w SCKM. Jej kolejnym projektem jest rezydencja artystyczna w Kaldor Artistic Residency (projekt artystyczny w Portugalii). Jest założycielką i członkinią SOLODUO Company.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Kraków: Scena Supernova, ul. Gazowa 21; sob: 10.00-14.00, nd: 14.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close