
Fot. Michał Musielak
Fot. Michał Musielak
Scena Supernova w Krakowie we współpracy z SOLODO Dance Company zaprasza na intensywne warsztaty poświęcone pracy z ciałem metodą improwizacji strukturalnej w tańcu oraz partyturą ruchową w procesie tworzenia spektaklu tanecznego. Zajęcia poprowadzi Caroline Kwiatuszewska.
Koszt: 200 zł za dwa dni (gwarancję miejsca zapewnia wcześniejsza zaliczka w wysokości 60 zł).
Informacje i zapisy: tel. 735-169-125, soloduo.company@gmail.com
Prowadząca o warsztatach:
Odwołując się do techniki tańca współczesnego, treningu teatru fizycznego skupimy się na wzajemnym budowaniu dialogu oraz poszukiwaniu indywidualnych narzędzi w pogłębianiu procesu twórczego. Celem grupowej pracy jest nie tylko rozwinięcie potencjału kompozycyjnego, ekspresyjnego, praca nad techniką i istotą ruchu, ale przede wszystkim próba konfrontacji z własnym ciałem i dążenie do przekraczania własnych barier. Warsztaty skierowane są dla tancerzy, performerów, aktorów, pasjonatów ruchu oraz wszystkich pragnących rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem. Wybranym uczestnikom proponuje się możliwość dołączenia do grupy repertuarowej SOLODUO Company wraz z możliwością wzięcia udziału w spektaklu.
Caroline Kwiatuszewska uczęszczała do CDSH Contemporary Dance School w Hamburgu, realizatorka projektów artystycznych i edukacyjnych w Polsce i za granicą, związana z Teatrem Hothaus w Krakowie, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa w Warszawie. Tańczyła w spektaklu Mapy pamięci zrealizowanym dla POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich oraz w spektaklu Artysta Mechanika Ucieczki (postać Helen Keller). Współpracowała z Warszawską Sceną Studium Teatralnego oraz Piotrem Borowskim – związanym z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Brała udział w rezydencji artystycznej w La Paillette Theatre/MJC we Francji, Gruzji, Berlinie. Współpracowała w Niemczech z K3 – Centrum Choreograficznym, Sprechwerk Theater w Hamburgu. Jest autorką ruchu scenicznego do spektaklu dyplomowego Posprzątane. Spektakl Krótka historia dwóch bagaży w jej choreografii i wykonaniu miał premierę w Krakowie w ramach Sceny tańca współczesnego w SCKM. Jej kolejnym projektem jest rezydencja artystyczna w Kaldor Artistic Residency (projekt artystyczny w Portugalii). Jest założycielką i członkinią SOLODUO Company.