Kraków/Cracovia Danza/II Akademia Barokowa: Warsztaty tańca barokowego z tańca barokowego Marie-Geneviève Massé

Zdjęcie: Kraków/Cracovia Danza/II Akademia Barokowa: Warsztaty tańca barokowego z tańca barokowego  Marie-Geneviève Massé

fot. T. Korczyński

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 24-30 czerwca 2013 odbędzie się w Krakowie II edycja Akademii Barokowej, organizowanej przez Balet Dworski Cracovia Danza we współpracy z francuską Académies des Saisons de Sablé Zespołu „l’Eventail”. W dniach 24-28 czerwca odbędą się zajęcia szkoleniowe (wymagane zapisy, zamknięte dla publiczności) prowadzone przez specjalistkę tańca barokowego Marie-Geneviève Massé (Francja) w Willi Decjusza, przeznaczone m.in. dla zawodowych tancerzy, pedagogów tańca.

MARIE-GENEVIÈVE MASSÉ – wykształcona w tańcu klasycznym u M. Ledily, D. Franka, Y. Cassati. Swoją drogę zawodową rozpoczęła od tańca współczesnego współpracując z A. Oosborn’em, S. Sugwiharą oraz F. Dupuy. W 1980 r. poznała taniec barokowy przez pracę F. Lancelot. Zatrudniona w zespole „Ris et Danceries”, występowała z nim aż do 1988 r. jako jedna z pierwszych tancerek. Tu zatańczyła m.in. w przedstawieniu Bal à la Cour de Louis XIV (1981 r.), a także Atys J. B. Lully’ego (1986 r.); współpracowała z D. Bagouet, R. Kovitch, A. Degroat i F. Raffinot nad La suite d’un goût étranger M. Marais (w 1985 r.). Od 1985 r. zaczęła tworzyć samodzielne choreografie i założyła własny Zespół Tańca Barokowego pod nazwą „l’Eventail”. Jednocześnie kontynuowała karierę tancerki u F. Raffinot (Zespół „Barocco”), S. Rousseau, M. Larroche. Zdobywając uznanie stworzyła choreografie dla prestiżowych teatrów, we Francji oraz za granicą, do projektów realizowanych z udziałem wielkich osobistości świata muzyki (m.in. W. Christie, S. Kuijken, H. Niquet, P. C. Akenine, H. Reyne, Ch. Rousset, H. Gaillard, G. Antonini, P. Zajicek, A. Veismanis). M. – G. Massé kieruje Zespołem Tańca Barokowego „l’Eventail” do dziś, przygotowując choreografie do baletów i oper-baletów barokowych będących w jego repertuarze. M. – G. Massé prowadziła zajęcia z tańca barokowego w Narodowym Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu (CNSMDP), w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Od 2000 roku prowadzi szkolenia dla zawodowych tancerzy w Academié de’Sablé. Artystka została uhonorowana wyróżnieniem Chevalier des Arts et des Lettres (Oficer Francuskiego Orderu Sztuki i Literatury) w 2000 r.

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

Kraków: Willa Decjusza, ul. 28 Lipca 1943 17 a

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close