Kraków/Cracovia Danza: II Akademia Barokowa

Zdjęcie: Kraków/Cracovia Danza: II Akademia Barokowa

Projekt plakatu: Anna Bodzak.

Wersja do druku

Udostępnij

Przed Baletem Dworskim „Cracovia Danza” kolejny projekt artystyczny. W dniach 24-30 czerwca 2013. odbędzie się II edycja Akademii Barokowej. To wydarzenie organizowane we współpracy z francuską Académies des Saisons de Sablé Zespołu „l’Eventail”. Będą to zajęcia szkoleniowe (wymagane zapisy, zamknięte dla publiczności) prowadzone przez specjalistkę tańca barokowego Marie-Geneviève Massé (Francja) w Willi Decjusza, przeznaczone m.in. dla zawodowych tancerzy, pedagogów tańca. Szkolenie uzupełnione będzie prezentowanymi w Instytucie Francuskim w Krakowie (otwartymi dla publiczności) propozycjami: projekcją  filmu z repertuaru Zespołu Tańca Barokowego „l’Eventail” połączoną  z komentarzem Marie-Geneviève Massé (27 czerwca, godz.19.00) oraz wykładem Anny Chachulskiej pt. Barok w sztuce i kulturze muzycznej Dworu Wazów (29 czerwca, godz. 11.00). Zajęcia zakończą się gościnnym pokazem uczestników warsztatów dla publiczności (30 czerwca.). Będzie to wydarzenie towarzyszące spektaklowi Balet o kawie do muz. J. S. Bacha w Teatrze Ludowym.

Wieczór inauguracyjny Akademii Barokowej, zatytułowany Taniec i afekt odbędzie się 24 czerwca  o godz. 18.00 (, wymagana rezerwacja wejściówek) w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. W pierwszej części wieczoru zapraszamy na wykład połączony z recitalem klawesynowym U. Bartkiewicz,  w drugiej  na prezentację form tanecznych w muzyce klawesynowej  w wykonaniu J. Soleckiej połączoną z występem wokalnym K. Wiwer.

 

Harmonogram do pobrania

Patronat Honorowy: Konsul Generalny Francji, Dyrektor Instytutu Francuskiego w Krakowie, Alexis Chahtahtinsky.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza” – Miejska Instytucja Kultury w Krakowie

Partnerzy: Académie de Saison Sablé Zespołu „l’Eventail”, Instytut Francuski w Krakowie, Stowarzyszenie Willa Decjusza, Pałac Biskupa Erazma Ciołka – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Fundacja „Ardente Sole”

Patroni medialni: TVP Kraków, „Dziennik Polski” , portal taniecPOLSKApl, Współpraca redakcyjna: Miesięcznik „Karnet”, RMF Classic

Więcej na stronie www.cracoviadanza.pl w zakładce Akademia Barokowa.

ARCHIWUM PREZENTACJI

KRAKÓW

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close