Kraków/Cracovia Danza: Warsztaty techniki tańca Isadory Duncan z Kathleen Quinlan

Zdjęcie: Kraków/Cracovia Danza: Warsztaty techniki tańca Isadory Duncan z Kathleen Quinlan

Lilly Zetterberg (uczennica Kathleen Quinlan), fot. Tina Axelsson

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Cracovia Danza zaprasza na warsztaty, które poprowadzi jedna z największych specjalistek stylu Isadory Duncan – Kathleen Quinlan.

O warsztatach:

Program warsztatów będzie unikatowy – znajdą się w nim podstawy techniki tanecznej Isadory Duncan oraz nauka jej autentycznych choreografii. Dla chętnych przewidziana jest możliwość prezentacji wypracowanej na warsztatach choreografii Isadory do Poloneza A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina (2 grudnia w Krakowskim Teatrze Variété).

Prowadząca:

Kathleen Quinlan –  choreograf pracująca od wielu lat nad dziedzictwem Isadory Duncan, zarówno jako tancerka, jak i nauczycielka. Należy do drugiego pokolenia uczniów Isadory, współpracowała z dwiema wychowankami wielkiej tancerki – Anną Duncan oraz Marią Theresą Duncan, a także dzieliła scenę z uczennicami Irmy Duncan – Julią Levien i Hortense Kooluris.

Kathleen Quinlan poświęciła swoje życie szerzeniu wiedzy na temat Isadory. Dziś artystka kieruje szkołą tańca Lilla Baletten w Sztokholmie, gdzie razem z Lilly Zetterberg prowadzą zajęcia dla dzieci, ucząc je stylu mistrzyni. Kathleen Quinlan była kuratorką dwóch wystaw opowiadających o Annie Duncan w Sztokholmskim Muzeum Tańca Śladami Isadory: Anna Duncan. Wystawy cieszyły się ogromną popularnością i zostały zaprezentowane m.in. w krajach bałtyckich oraz w Szwajcarii. Kathleen nie tylko współpracowała z Anną Duncan, ale była z nią także zaprzyjaźniona. Po śmierci artystki odziedziczyła bezcenne memorabilia. Wśród powierzonych jej pamiątek są zdjęcia Isadory wraz z jej uczennicami, listy wychowanek wysłane między rokiem 1905 a śmiercią Isadory, oryginalne kostiumy oraz wycinki z wszelkich publikacji na temat jej pracy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 listopada przez e-mail: pr@cracoviadanza.pl lub telefonicznie 12 421 08 36

Organizatorzy proszą o wpłacenie zaliczki w wysokości 100 zł oraz przesłanie potwierdzenia wpłaty:

FUNDACJA ARDENTE SOLE

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA W KRAKOWIE

04 8589 0006 0000 0011 0044 0001

Karta zgłoszenia

Więcej informacji: www.cracoviadanza.pl

Harmonogram warsztatów:

29 listopada (piątek) – godz. 11.00-14.00; 15.00-18.00

30 listopada (sobota) – godz. 10.00-14.00; 15.30-18.30

1 grudnia (niedziela) – godz. 10.00-14.00

2 grudnia (poniedziałek) – godz. 19.00 (dla chętnych) pokaz na scenie Krakowskiego Teatru Variété

***

Warsztaty odbywają się w ramach spotkań Życie dla tańca – poświęconych prof. Janinie Strzembosz. Podczas czterech dni odbędą się wydarzenia prezentujące jej artystyczną działalność, taneczne fascynacje oraz inspiracje. Oprócz warsztatów, trzeciego dnia planowana jest również konferencja poświęcona relacjom Janiny Strzembosz z Isadorą Duncan oraz jej fascynacjom sztuką Grecji antycznej. Wydarzenie odbędzie się w krakowskim SPATiF-ie, we współpracy z ZASP-em, w ramach cyklicznych imprez Czas na taniec.

***

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Kraków: PTG Sokół, ul. J. Piłsudskiego 27, w godz. 11.00-18.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close