Kraków/Cracovia Danza: „Życie dla tańca” – międzynarodowa gala baletowa (gość specjalny: Lilly Zetterberg); pokaz po warsztatach z Kathleen Quinlan (chor. Isadory Duncan)

Zdjęcie: Kraków/Cracovia Danza: „Życie dla tańca” – międzynarodowa gala baletowa (gość specjalny: Lilly Zetterberg); pokaz po warsztatach z Kathleen Quinlan (chor. Isadory Duncan)

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Cracovia Danza zaprasza na wieczór artystycznych prezentacji w ramach spotkań Życie dla tańca – wydarzenia poświęconego prof. Janinie Strzembosz. W programie znajdą się występy zespołów prowadzonych przez wychowanków prof. Strzembosz.

W drugiej części wieczoru zaprezentowany zostanie spektakl Hymn dla Apollina inspirowany sztuką grecką i cywilizacją antyczną (fascynacjami prof. Strzembosz). Balet Cracovia Danza wykona antyczne i tradycyjne greckie tańce w choreografii tancerki Nikolety Giankaki. Widzowie zobaczą też oryginalne choreografie barokowe przedstawiające bogów greckich i antyczne tematy w tańcu z przełomu XVII i XVIII wieku. Gościem specjalnym będzie Lilly Zetterberg, która na scenie Krakowskiego Teatru Variété zaprezentuje oryginalne tańce skomponowane przez Isadorę Duncan do muzyki Chopina, Schuberta i Fauré. Wieczór zakończy pokaz choreografii w wykonaniu uczestników warsztatów prowadzonych przez Kathleen Quinlan.

Wydarzenie jest częścią trwających w grudniu w Krakowie Spotkań imienia prof. Janiny Strzembosz. Życie dla tańca. Wstęp wolny.

Program innych wydarzeń w ramach spotkań:

29 listopada  – 1 grudnia

Warsztaty techniki tańca Isadory Duncan z Kathleen Quinlan 

1 grudnia, godz. 17.00

Czas na taniec! Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy

Więcej informacji o wydarzeniu: www.cracoviadanza.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close