Kraków/Cricoteka: Miho Iwata – performans

Zdjęcie: Kraków/Cricoteka: Miho Iwata – performans

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Cricoteka zaprasza na performans taneczny Miho Iwaty. Artystka pochodzi z Japonii. Po studiach w Kioto przyjechała do Krakowa w 1986 roku i od tamtej pory nierozerwalnie związana jest z tym miastem. Zajmuje się performansem, którego źródła znajdują się w japońskim awangardowym teatrze tańca butoh, z którym zetknęła się podczas spektaklu wybitnego tancerza butoh Daisuke Yoshimoto w Teatrze Mandali w Krakowie. Za sprawą tego spotkania zdecydowała się na działalność twórczą i w 1994 roku odbyła się premiera jej pierwszego spektaklu: Nogi Gołębia w Galerii Krzysztofory. Od 2003 roku koncentruje się na performansach opartych o improwizację w środowisku poza teatralnym. Współpracuje z zagranicznymi twórcami z różnych dziedzin, takich jak muzyka i malarstwo. Angażuje się także w akcje społeczne. Dokumentacje performansów Tysiąc Snów 2 III 2003 i Dotyk – Źdźbło trawy 2006 zostały zakupione do Kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. Prezentuje swoje prace zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Wstęp wolny.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Kraków: Cricoteka, ul. Kanonicza 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close