Kraków/CRICOTEKA: Wrocławski Teatr Pantomimy „Miasta w Ruchu” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków/CRICOTEKA: Wrocławski Teatr Pantomimy „Miasta w Ruchu” – warsztaty

Zdjęcie ze spektaklu Szatnia, fot. B. Sowa. Na zdjęciu: Anna Nabiałkowska i Mariusz Sikorski.

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na warsztaty pantomimy i ruchu w ramach projektu Miasta w Ruchu i Jubileuszu 60. teatru. Działania prowadzane są w miastach, które związane są z życiem i twórczością Henryka Tomaszewskiego lub z działalnością Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W każdym z miast przeprowadzony zostanie otwarty nabór do grupy warsztatowej, następnie aktorzy i pedagodzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy będą realizowali zajęcia, w trybie tygodniowych prób. Finałem warsztatów będzie pokazu powarsztatowego. Zajęcia poprowadzą wieloletni aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Anna Nabiałkowska i Mariusz Sikorski.

Zgłoszenia: Barbara Pasterak (pasterak@cricoteka.pl).

Kraków jest trzecim miastem po Gdańsku i Wrocławiu, w którym odbędą się warsztaty organizowane w ramach 60. Jubileuszu Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Kolejne edycje – Łódzka, Warszawska i Poznańska odbędą się jeszcze w grudniu. Zgłoszenia w Poznaniu przyjmuje impresariat Polskiego Teatru Tańca, w Łodzi impresariat Teatru Pinokio, a w Warszawie – Warszawskie Centrum Pantomimy.

W 1945 roku Henryk Tomaszewski zapisał się do Studia Dramatycznego Iwo Galla w Krakowie, a także uczył się tańca na prywatnych lekcjach. Te wyjątkowe spotkanie znacząco wpłynęły na twórczość Tomaszewskiego. Kraków stał się pierwszą przestrzenią, w której tworzył autorskie sceny pantomimiczne i choreografie. Punktem wyjścia do pracy nad strukturą i tematem warsztatów będą motywy i inspiracje, które w istotny sposób pojawiały się w twórczości Henryka Tomaszewskiego. Inspiracją do choreografii i działań w przestrzeni będą etiudy Henryka Tomaszewskiego i jego fascynacja architekturą, rzeźbą i malarstwem.

Henryk Tomaszewski – tancerz, mim, choreograf, reżyser, pedagog i założyciel Wrocławskiego Teatru Pantomimy; twórca zespołowego teatru pantomimy. Ukończył Studio Dramatyczne Ivo Galla. Współpracował m.in. z Operą Wrocławską, Teatrem Narodowym w Warszawie, mediolańską La Scalą i teatrami w Lipsku, Oslo, Kopenhadze, Amsterdamie. Henryk Tomaszewski, obok Tadeusza Kantora i Jerzego Grotowskiego jest jednym z najważniejszych artystów i reformatorów polskiego i światowego teatru drugiej połowy XX wieku.

Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close