Kraków/Duety o zmierzchu: „Day Project” (2010) – film inspirowany projektem Davida Zambrano

Zdjęcie: Kraków/Duety o zmierzchu: „Day Project” (2010) – film inspirowany projektem Davida Zambrano

Fot. Anja Hitzenberger.

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Haduch zaprasza na pokaz Day Project (2010) – filmu inspirowanego projektem Davida Zambrano 50 Days Costa Rica.

W 2010 roku David Zambrano, choreograf i tancerz pochodzący z Wenezueli, a na co dzień mieszkający w Holandii, postanowił niecodziennie świętować swoje 50. urodziny. Przez cały rok zrealizował kilka oryginalnych projektów artystycznych z wiodącą liczbą 50… I tak z początkiem 2010 roku w San José w Kostaryce spotkało się 50 tancerzy z całego świata, by przez 50 dni zgłębiać z mistrzem Zambrano jego autorską technikę tańca współczesnego oraz język kompozycji znane jako Flying Low (Latanie Nisko) oraz Passing Through (Przechodzenie przez…). Intencją artysty było przekazanie impulsu i motywacji młodym artystom do wykorzystania, zmieniania i adaptowania tych zasad do własnych poszukiwań artystycznych, kształcąc nowe pokolenie tancerzy i choreografów. Niepowtarzalne wydarzenie znane jako 50 Days Costa Rica stało się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem zarówno dla samego Zambrano jak i 50 tancerzy.

Film Day Project powstał w czasie trwania projektu 50 Days Costa Rica. Brazylijka Clarice Lima, jedna z „50”, wyreżyserowała 50 mikro-etiud z udziałem uczestników 50 Days, wykorzystując język tańca Davida Zambrano na tle codziennego krajobrazu San José, fascynującej natury Kostaryki, ulic miasta, wnętrz domów, podwórek… Z humorem i radością życia wprowadza nas w szczegółowy i kolorowy świat w jakim 50 tancerzy żyło przez 50 dni… Jeden za wszystkich wszyscy za… pięćdziesięciu!

reżyseria Clarice Lima; czas trwania: 28 minut

Pokaz filmu odbędzie się w ramach wieczoru  z cyklu Duety o zmierzchu. W programie także występ Patryka Zakrockiego z Anetą Jankowską oraz Pawła Grali z Adamem Nykiem.

Więcej o występie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Kraków: Bal na Zabłociu, ul. Ślusarska 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close