Kraków/Duety o zmierzchu: Improwizacje taneczno-muzyczne Patryk Zakrocki/Aneta Jankowska oraz Paweł Grala/Dama Nyk

Zdjęcie: Kraków/Duety o zmierzchu: Improwizacje taneczno-muzyczne Patryk Zakrocki/Aneta Jankowska oraz Paweł Grala/Dama Nyk

Fot. Piotr Brzeziński.

Wersja do druku

Udostępnij

W Balu na Zabłociu po raz  szósty w Duetach o zmierzchu spotkają się tancerze i muzycy – improwizatorzy.  Patryka Zakrockiego w Balu można było oglądać podczas występu z Cracow Improvisers Orchestra – dyrygował 11-osobową orkiestrą i właśnie ten wieczór zaoowocowal kolejnymi zaproszeniami do Duetów … Patryk Zakrocki, zagra z tancerką Anetą Jankowską, niezależną artystką, z którą  poszukują oryginalnego języka scenicznego łączącego nurt improwizacji taneczno-muzycznych.

Drugi duet stworzą Adam Nyk i Paweł Grala, którzy zaprezentują etiudę na głos i ciało. Dwóch trochę zwariowanych improwizatorów spotyka się po raz pierwszy i z wielką ciekawością będą spontanicznie komponować w stylu free jazzowym. Dodatkową niespodzianką wieczoru będzie pokaz krótkigo filmu w reżyserii Clarice Lima Day Project.

Kuratorką cyklu Duetów o zmierzchu jest Małgorzata Haduch. To obecnie jedyny program w Krakowie regularnych prezentacji nurtu improwizacji, łączących muzyków i tancerzy. W ten sposób artystka kontynuuje działalność platformy Free The Dance, a poniedziałkowe spotkania w Balu zawsze przynoszą zaskakujące rezultaty, uruchamiając refleksję i dyskusję o sztuce, wychodząc daleko poza dziedzinę tańca czy muzyki.

***

Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch & Unfinished Company. Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, spotkanie wyjątkowych osobowości scenicznych i doświadczonych improwizatorów, a także propozycja łączenia środowisk muzycznych i tanecznych, łamiąca podziały form scenicznych oraz „uwalniająca” taniec współczesny od wielu stereotypów. Bezustannie czerpiąc inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, Free The Dance stało się manifestem pełnym pasji tworzenia nowych doświadczeń, zarówno dla artystów, jak i publiczności. Artyści zgłębiają sztukę improwizacji w połączeniu dwóch dziedzin – muzyki i tańca współczesnego. W centrum poszukiwań jest tworzenie harmonii ponad formą, indywidualna ekspresja, transformacja energii i doświadczanie ciągle zmieniającej się rzeczywistości.

Więcej: www.freethedance.blogspot.nl/p/free-dance.html

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Bal na Zabłociu, ul. Ślusarska 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close