Kraków/Dzień tańca z Cracovia Danza 2018: Gala „Poruszeni tańcem”

Zdjęcie: Kraków/Dzień tańca z Cracovia Danza 2018: Gala „Poruszeni tańcem”

Fot. Andrzej Janikowski

Wersja do druku

Udostępnij

Stało się już tradycją, że Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca. Tym razem okazją do spotkania będzie gala Poruszeni tańcem. Gościem specjalnym wieczoru będzie Pierre-Francois Dollé, pochodzący z Francji choreograf, pedagog, tancerz-performer, dyrektor artystyczny i założyciel Fantaisies Baroques.

Gala, odbywająca się w ramach corocznego wydarzenia Dzień tańca z „Cracovia Danza”, została zaplanowana w taki sposób, aby pokazać choreografów współpracujących z zespołem, zaprezentować ich układy i różnorodność w podejściu do tańca. Zobaczymy układy taneczne przygotowane przez takich artystów, jak: Romana Agnel, Anna Karabela, Alina Towarnicka, Dariusz Brojek czy Leszek Rembowski. Wszyscy ci choreografowie inaczej postrzegają taniec i specjalizują się w różnych jego stylach i technikach. Jednocześnie prezentowane choreografie pozwolą też zaprezentować wszechstronność tancerzy Baletu „Cracovia Danza”, zespołu, który niesłusznie powszechnie kojarzony jest jedynie z tańcem renesansowym i barokowym. Artyści przedstawią cały wachlarz swoich możliwości, od tańców dawnych po taniec współczesny.

Niewątpliwie wielką atrakcją wieczoru będzie występ Pierre-Francois Dollé, charyzmatycznego artysty, który po licznych sukcesach na scenach Francji, Niemiec i Anglii założył we Francji wraz z Irène Feste stowarzyszenie Fantaisies Baroques, zrzeszające tancerzy, muzyków i entuzjastów tańca barokowego XVII i XVIII wieku. Działające już od ponad 10 lat stowarzyszenie opracowuje liczne projekty choreograficzne, teatralne i pedagogiczne związane z tańcem od renesansu do końca XIX wieku. Przygotowane przez stowarzyszenie spektakle zaskakują nowym spojrzeniem na dawny taniec, szukaniem jego nieznanych form i innowacyjnych koncepcji wystawienia.

 

BILETY: 40 (N) / 30 (U) / 25 (grupowe), kasa Krakowskiego Teatru Variété lub www.teatrvariete.pl

 

Koncepcja artystyczna: Romana Agnel

Słowo: Beata Malczewska

Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek, Anna Karabela, Leszek Rembowski, Alina Towarnicka

Występują: tancerze Baletu Cracovia Danza, Pierre-Francois Dollé

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variété , ul. Grzegórzecka 71

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close