Kraków/Dzień tańca z Cracovia Danza: Balet Dworski „Cracovia Danza” –„Ballet des Nations”

Zdjęcie: Kraków/Dzień tańca z Cracovia Danza: Balet Dworski „Cracovia Danza” –„Ballet des Nations”

Fot. Ilja Van de Pavert.

Wersja do druku

Udostępnij

Już od wielu lat Balet Cracovia Danza zaprasza do wspólnego obchodzenia Międzynarodowego Dnia Tańca. W tym roku, to niezwykłe wydarzenie pod nazwą Dzień Tańca z Cracovia Danza. Głównym artystycznym akcentem uroczystości będzie Ballet des Nation, który przybliża repertuar Europy Środkowej połowy XVIII wieku, ukazując jednocześnie inspiracje i fascynacje kompozytorów zachodnich tamtej epoki tańcami i kulturą krajów Europy Środkowej. Niezwykłe bogactwo i różnorodność kultury muzycznej i tanecznej, barwne, oryginalne stroje, zmienność nastrojów, fantazja i elementy improwizacji składają się na ten spektakl. Po przedstawieniu odbędzie się uroczysta gala, a na koniec na wszystkich obecnych czekać będzie taneczna niespodzianka.

Choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski

Kostiumy: Monika Polak-Luścińska

Wykonanie: tancerze Baletu Cracovia Danza

 

Bilety: kasa Teatru Variété lub online: www.teatrvariete.pl/repertuar/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close