Podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki: Pomiędzy światami zostanie pokazany spektakl Help Me to Crash Małgorzaty Haduch. Help Me To Crash to autorski projekt Małgorzaty Haduch, który powstał we współpracy z holenderskim gitarzystą Arvindem Gangą oraz tancerką Marią Mavridou. W 2014 dołącza do nich perkusista Onno Govaert, otwierając w ten sposób dalszy etap pracy nad nowym kwartetem. Help Me To Crash to performance oparty na określonej strukturze choreograficznej i muzycznej. Wykonawców interesuje zagadnienie autonomii we wspólnej kompozycji, budowanie nowych związków i zależności pomiędzy dźwiękiem a ruchem. Performance charakteryzuje się surową czułością i zaufaniem, aby odważnie zanurzyć się w to, co leży najgłębiej, bez strachu rozpadnięcia się na kawałki.
Taniec: Małgorzata Haduch, Maria Mavridou
Muzyka: Arvind Ganga – gitara, Onno Govaert – perkusja
Autorzy zdjęć:Filip Molski, Roman Zotter
Arvind Ganga – gitarzysta z Hagi (Holandia). W graniu używa różnych efektów i przedmiotów, aby stworzyć fale ciepłych, hałaśliwych i natarczywych dźwięków. Eteryczny muzyk z punkowym podejściem. Jego solo Etery Bold Rumbling stało się motorem jego kariery, grał je w klubach, galeriach i na festiwalach w całej Holandii, Polsce, Belgii, Francji i Niemczech. Występuje także w innych składach z perkusją, elektroniką, Dj-em, oraz z tancerzami. Ostatnio wydał album w wytwórni Silver Ghosts, CD z perkusistą Rogierem Smal z muzyką improwizowaną w Toztizok.
Maria Mavridou – (Grecja) niezależna performerka, tancerka, pedagog, na stałe mieszka w Amsterdamie. Pracowała z artystami z kolektywu White Horse (Niemcy) przy przedstawieniu Trip i Groupies; zainteresowana projektami multidyscyplinarnymi współtworzyła spektakle takie jak Terra Nullius/No Man’s Land (performance/instalacja) we współpracy z Emą Nik Thomas. Jej autorskie solo This (island cannot be reached by sea) zostało pokazane w Holandii, Grecji i Korei Południowej. Prowadziła warsztaty z improwizacji i choreografii w Grecji, Polsce, Kolumbii, Uruguaju, Curacao, Słowenii, we Włoszech, była gościnnym nauczycielem na KNUA (Koreański Narodowy Uniwersytet Sztuki). Praca choreograficzna Marii wprowadza ciało w delikatne stany, gdzie stawką jest zabawa z granicami danej sytuacji, a nieprzewidywalne relacje oraz spotkania mogą się wydarzyć.
Onno Govaert – wyróżniający się artysta amsterdamskiej sceny jazzowej, należy do najmłodszego pokolenia muzyków-improwizatorów. Pomimo młodego wieku, występował już ze znakomitymi holenderskimi muzykami. Rozwinął swój bezpardonowy styl grania z takimi zespołami jak m.in. Cactus Truck, który uzyskał międzynarodowe uznanie.
Wstęp wolny!
Więcej: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram