Kraków/Festiwal KRoki 2014: Wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Janikowskiego

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki 2014: Wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Janikowskiego

Fot. Andrzej Janikowski

Wersja do druku

Udostępnij

Małopolski Ogród Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Janikowskiego Zatrzymane, który odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego. Andrzej Janikowski: „Wyszukana forma ruchu ludzkiego ciała podczas tańca, szczególna mowa ciała w światłach i cieniach scenicznej przestrzeni, przekazuje autentyczne emocje, szczerość  i intencje choreografów i wykonawców.  Fotografie pozwalają nam przyjrzeć się temu, co trwało drobny ułamek sekundy, dostrzec  ciało jako obraz, ciało jako rzeźbę, ciało zatrzymane w czasie w poszczególnych sekwencjach tańca.”.

Andrzej Janikowski (ur. 1954) mieszka w Krakowie, ukończył studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Krakowskiej. Zawodowo fotografuje od 1987 roku. Zajmuje się głównie fotografią reportażową i fotografowaniem tańca. Od kilkunastu lat współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w Krakowie m. in.: Międzynarodowym Centrum Kultury, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, Małopolskim Ogrodem Sztuki,  Art Color Ballet, Szkołą Baletową w Krakowie, Konserwatorium Tańca. Obecnie pracuje jako fotograf w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Jest także jednym z założycieli Krakowskiej Witryny Fotograficznej.

 

Wstęp wolny!

HARMONOGRAM

Więcej: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close