Kraków/Festiwal KRoki: Irena Lipińska „Line”, Natalia Wilk „Pacierz pokrętny czyli kolumna serpentinata”, Barbara Bujakowska i Marcin Janus „3D-ance”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki: Irena Lipińska „Line”, Natalia Wilk „Pacierz pokrętny czyli kolumna serpentinata”, Barbara Bujakowska i Marcin Janus „3D-ance”

Irena Lipińska, Line. Fot. z materiałów artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Line

Line stanowi własną ścieżkę Ireny Lipińskiej, którą znalazła pośród różnych technik i inspiracji w pracy z ciałem, zainspirowana butoh. W tym spektaklu kobiecość jest odkrywana powoli, bezwolnie i mimowolnie, wydobywana z pamięci.

 

choreografia i taniec: Irena Lipińska 

muzyka: Slug Duo, Indigo Tree 

 

Pacierz pokrętny czyli kolumna serpentinata

Spektakl powstał podczas IV Gdańskiego Festiwalu Tańca/Azja+Europa pod opieką choreografki Pii Meuthen.

 

Choreografia, wykonanie: Natalia Wilk / współpraca artystyczna: Pia Meuthen (Holandia) / premiera: GFT 2012, Klub Żak / realizacja w ramach współpracy z Klubem Żak / 20 min.

3D-ance

3D-ANCE Barbary Bujakowskiej i Marcina Janusa to multimedialny projekt, który operując obrazem, dźwiękiem i ruchem odnosi się do zagadnienia percepcji. Jest próbą odpowiedzi na pytania związane z postrzeganiem , rozumieniem i odbiorem nie tylko spektaklu tanecznego ale także otaczającego nas świata. Zagadnienie poruszone w spektaklu jest znane od bardzo dawna ale pozostaje cały czas aktualne i wyjątkowo interesujące.  Projekt sponsorowany przez MKiDN. Premiera odbyła się w 21 czerwca 2009 w krakowskiej Cricotece. 3D-ance prezentowany był m.in. na Polskiej Platformie Tańca oraz Festiwalu Dance Union w Londynie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuk, ul. Rajska 21

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close