Kraków/Festiwal KRoki: Warsztaty z Williamem Goldsteinem

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki: Warsztaty z Williamem Goldsteinem

Fot. z materiałów Festiwalu KRoki

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal KRoki i Fundacja BieleckiART zapraszają na warsztaty taneczne z improwizowaną muzyką Williama Goldsteina. Warsztaty z Goldsteinem stanowią próbę nawiązania twórczego dialogu pomiędzy komponującym na żywo artystą a wypowiadającym się poprzez ciało tancerzami. Zgromadzeni w wyjątkowej przestrzeni sali widowiskowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki,  poprzez wspólną improwizację, będą odkrywać sposoby komunikacji ciała i  muzyki. Warsztaty poprowadzi wybitny amerykański kompozytor, specjalista komponowania muzyki w czasie rzeczywistym, przewodniczący jury krakowskiego festiwalu Screen & Sound  Fest. – Let’s See The Music. Warsztaty skierowane są do wszystkich tancerzy, w  szczególności do tych, zainteresowanych technikami  improwizacyjnymi tańca.

 

William Goldstein – pianista, kompozytor, odkrywca i pionier nowych technologii. Do tej pory wydał 35 albumów i skomponował muzykę do ponad 50 filmów i programów telewizyjnych, m.in. do serialu Sława (Fame) oraz filmów Shocker, Faworyta i The Miracle Worker. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w Los Angeles, gdzie zasiada w komisji muzycznej i filmów obcojęzycznych. Gościnnie wykładał tam estetykę muzyki oraz muzykę w filmie. Jako pierwszy na świecie stworzył komputerową ścieżkę dźwiękową do serii NBC Oceanquest (1985). Skomponował również muzykę do gry komputerowej King’s Quest IV i przyczynił się do powstania pierwszych kart dźwiękowych. Jego najbardziej wyrazistą cechą jako kompozytora jest umiejętność komponowania muzyki w trakcie koncertów i warsztatów bez żadnego wcześniejszego przygotowania. Jest fundatorem Muzeum Sztuki Współczesnej w Los Angeles oraz dyrektorem California State Summer School for the Arts. W trakcie swojej kariery muzycznej współpracował min. z Johnem Avildsenem, Johnem Badhamem, Robem Cohenem, Guberem/Petersem, Weemsem Cravenen i Frankiem Perrym. 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Kraków: Małoposlki Ogród Sztuk, ul. Rajska 21

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close