Kraków/Festiwal SPACER 2015: C&C Company „Maria Addolorata” – chor. Carlo Massari i Chiara Taviani

Zdjęcie: Kraków/Festiwal SPACER 2015: C&C Company „Maria Addolorata” – chor. Carlo Massari i Chiara Taviani

Fot. Alex Brenner

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER to międzynarodowe wydarzenie taneczne obejmujące warsztaty tańca (CIAŁOWANIE), prezentacje spektakli z Polski i zagranicy oraz wydarzenia towarzyszące takie jak happeningi, pokazy filmów, jamy. W ramach festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Maria Addolorata zespołu C&C Company w choreografii Carlo Massariego i Chiary Taviani. Maria Addolorata jest analizą, niebezpiecznym badaniem rzeczywistego momentu cierpienia. Dwoje ludzi przechodzących przez ten stan, zupełnie nierozpoznawalnych społecznie, najbardziej zwykłych i przeciętnych, jakich można znaleźć, dwójka współczesnych ofiar, które starają się przetrwać… przetrwać wydarzenia, lub dokładniej – przetrwać siebie.

Twórcy o spektaklu:

Nie wychodzimy od historii, ponieważ cierpienie jest jedną z tych rzeczy, które nie mają korzeni, jest nieoczekiwane i nieprzewidywalne. Po prostu na nie czekamy, aż nas uderzy, stanie się siłą napędową fizycznej reakcji.

C&C company / Carlo Massari and Chiara Taviani

Współprodukcja: U.O.T

Światła: Massimiliano Sacchetti/ Francesco Massari

Muzyka: Banda Ionica – Marcia Funebre, Johnny Cash feat. U2 – The wanderer, Miranda Martino /Henry Mancini – Meglio Stasera, Fred Astaire – Cheek to Cheek

C&C opiera się na współpracy dwójki niezależnych artystów: Carlo Massariego i Chiary Taviani. Tancerze spotkali się po raz pierwszy w 2010 roku w kompanii Balletto Civile pod opieką artystyczną Michela Lucenti. W 2011 roku stworzyli swój pierwszy spektakl – Corpo e Cultura, następnie 012 (2012), Maria Addolorata (2013) oraz Tristissimo (2014). C&C gościli ze swoimi produkcjami na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Be Festival (Wielka Brytania), ImPulsTanz (Austria), Accidental Festival (Wielka Brytania), Lucky trimmer (Niemcy), Wonderland (Włochy), Fuori Luogo (Włochy), Quinzena de dança de Almada (Portugalia), Mc 11 Paris (Francja), Edinburg Fringe Festival (Wielka Brytania), Manipulate Visual Theater (Wielka Brytania).

Spektakl Maria Addolorata zdobył pierwszą nagrodę jury na Festiwalu HiverOclytes/ Les hivemales Avignon (Francja), drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hannover w 2014 roku (Niemcy), nagrodę Premio Palco Aperto 2014 Pim Off w Milanie, drugą nagrodę za choreografię na Festiwalu Corto in Danza Cagliari (Włochy).

Bilety: 20zł. Spektakl zawiera sceny nagości.

Warsztaty „CIAŁOWANIE na SPACERZE 2015”

Film promocyjny festiwalu SPACER

Więcej informacji:

http://festiwalspacer.pl/

https://www.facebook.com/festiwalspacer

http://kcc.nck.krakow.pl/

https://www.facebook.com/kcc.nck

Logo Spacer (miniaturka)    Logo Krakowskie Centrum Choreograficzne (miniaturka)   Logo Nowohuckie Centrum Kultury (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:15

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close