Kraków/Festiwal SPACER 2015: What Is Written Dance Company „UnSettled”, WM2 DANCE Co., „Falling” („Falling”, „What made us fly”, „ …. …. …”), W&M Physical Theatre „Waiting Rooms in Heaven”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal SPACER 2015: What Is Written Dance Company „UnSettled”, WM2 DANCE Co., „Falling”  („Falling”, „What made us fly”, „ …. …. …”), W&M Physical Theatre „Waiting Rooms in Heaven”

Waiting rooms in heaven

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER to międzynarodowe wydarzenie taneczne obejmujące warsztaty tańca (CIAŁOWANIE), prezentacje spektakli z Polski i zagranicy oraz wydarzenia towarzyszące takie jak happeningi, pokazy filmów, jamy. W ramach festiwalu odbędzie się pokaz trzech spektakli jednego wieczoru: What Is Written Dance Company UnSettled (chor. Jean-Pierre, Viviana Rocha), WM2 DANCE Co., Falling (Falling – chor. Wojciech Mochniej , What made us fly chor. Oriana Pagnotta, …. …. … chor. Helen Husak), W&M Physical Theatre Waiting Rooms in Heaven  chor. Wojciech Mochniej i  Melissa Monteros.

What Is Written Dance Company, UnSettled, chor. Jean-Pierre, Viviana Rocha

Unsettled  to spektakl luźno oparty na prawdziwej historii człowieka, uwikłanego w przestępczy świat mafii, korupcji i przemocy. Ten spektakl to próba eksploracji ekstremalnych doświadczeń emocjonalnych poprzez przeniesienie ich na sferę ruchowa. Chcemy abyś odkrył granice wytrzymałości człowieka i jak daleko mogą się one przesunąć w walce o przetrwanie. Unsettled  to emocjonalna podróż przez zakamarki świadomości człowieka postawionego przed wyborem pomiędzy moralnością i prawem a instynktem przetrwania i złem koniecznym.

What is Written Dance Company to niezależna grupa taneczna założona w 2014 roku przez absolwentów Kingston University w Londynie: Polę Krawczuk, Jean Pierre’a i Vivianę Rochę. Grupa składa się z tancerzy specjalizujących się w różnych dziedzinach tanecznych i teatralnych takich jak: taniec współczesny, taniec fizyczny, hip hop, aktorstwo czy praca z głosem. What is Written jest platformą stworzoną do eksploracji tanecznej indywidualności, przekraczania barier i tworzenia nowego języka ruchowego. Poprzez fuzję różnych stylów konsekwentnie dąży do tworzenia innowacyjnych spektakli mających na celu ukazanie widzowi tańca jako sztuki przełamującej bariery, niosącej ponadczasowe przesłania i skłaniającej do głębszych refleksji na temat życia i natury człowieka.

 

Dyrektor Artystyczny/ Artistic Director: Pola Krawczuk

Choreografia/ Choreography: Jean-Pierre, Viviana Rocha

Kompozytor/Composer: David Devyne

Aranżacja Świetlna/ Lighting Design: Jean-Pierre

Obsada/ Cast: Pola Krawczuk, Jean-Pierre, Vivianna Rocha

WM2 DANCE Co., Falling (Falling – chor. Wojciech Mochniej , What made us fly chor. Oriana Pagnotta, …. …. … chor. Helen Husak)

część pierwsza: Falling

choreografia: Wojciech Mochniej,

soundscape: Wojciech Mochniej z fragmentami muzyki i sampli: Alva Noto & Ryuichi Sakamoto, Byetone

czesc druga: What made us fly

choreografia: Oriana Pagnotta,

muzyka: Nils Frahm & Anne Müller ” I am no bird; and no net ensnares me” – Jayne Eyre, Charlotte Brontë

czesc trzecia: (…. …. …)

choreografia: Helen Husak,

muzyka: Paganini – 24 Caprices, Op. 1, performed by Ilya Kaler

Tancerze: Cindy Chen, Emily Henley, Brittany Maddox, Tess Mark, Quinn Kliewer, Kate Van Kruyssen

Światlo: Steve Isom

W&M PHYSICAL THEATRE, Waiting Rooms in Heaven, chor. Wojciech Mochniej i Melissa Monteros

Prapremiera miała miejsce na Uniwersytecie Calgary. Prezentacja spektaklu zbiegła się w czasie z obchodami dwudziestej rocznicy powstania grupy. Historia W&M Physical Theatre, założonego w roku 1994, zaczęła się w Polsce, gdzie Melissa Monteros i Wojciech Mochniej, założyciele grupy, spotkali się w Śląskim Teatrze Tańca.

Melissa Monteros: „Właśnie tworzyli [Śląski Teatr Tańca] pierwszą profesjonalną grupę tańca współczesnego w Polsce. Właśnie runął mur. Był rok 1991. Swój pierwszy wspólny spektakl zrobiliśmy [Wojciech i ja] w 1993 roku. Grupę teatralną stworzyliśmy pod koniec roku 1994. Założyliśmy grupę w Gdańsku. Byliśmy tam przez długi czas, sześć czy siedem lat, nim poczuliśmy, że nigdy nie dostaniemy dofinansowania. Miałam dom. Sprzedałam go. Połowę swojej pensji wpłacałam do banku, bym mogła zapłacić polskim tancerzom. To były ciężka walka… Razem z Wojciechem w końcu stwierdziliśmy, że zbyt ciężka. Chcieliśmy też pracować w jednym miejscu, a w tym czasie podróżowaliśmy ciągle pomiędzy Polską i Kanadą, co było drogie i problematyczne”.

Waiting Rooms in Heaven próbuje zbadać, jak doświadczamy świata, tzn.czy na pewno żyjemy, a nie czekamy, aż życie się wydarzy.

Choreografia: Wojciech Mochniej we współpracy artystycznej z Melissą Monteros

Wykonanie: Laura Henely, Serenella Sol, Rufi O. Rodriguez, Melissa Monteros i Wojciech Mochniej

Koncepcja świateł i scenografii: Wojciech Mochniej

Reżyseria świateł: Steve Isom

Muzyka: Wojciech Mochniej z wykorzystaniem: Taylor Deupree, Alva Noto & Blixa Bargeld, Aleksandra Bilińska

Czas trwania: 50 min.

Więcej:
http://wmdance.com/

Bilety: 25zł.

Warsztaty „CIAŁOWANIE na SPACERZE 2015”

Film promocyjny festiwalu SPACER

Więcej informacji:

http://festiwalspacer.pl/

https://www.facebook.com/festiwalspacer

http://kcc.nck.krakow.pl/

https://www.facebook.com/kcc.nck

Logo Spacer (miniaturka)    Logo Krakowskie Centrum Choreograficzne (miniaturka)    Logo Nowohuckie Centrum Kultury (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close