Kraków/Festiwal VI KRoki: Agata Maszkiewicz (Francja/Polska) „Still Life”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal VI KRoki: Agata Maszkiewicz (Francja/Polska) „Still Life”

Fot. Daniel Botton.

Wersja do druku

Udostępnij

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Agata Maszkiewicz pokaże spektakl Still Life (Martwa natura), który skupia się na relacji człowieka z codziennymi przedmiotami i naturą. W godzinnym wywiadzie / performansie Agata Maszkiewicz wraz z Vincentem Tirmarche przywołują do życia wypowiedzi Alexa, Jenny, Marco i Emmy na temat ich najbliższego otoczenia, natury rzeczy oraz śmierci. Na scenie, unikając fizycznej obecności przedmiotów, tancerka poprzez ruch stara się odnieść do pytań postawionych swoim rozmówcom. Angażując swoje ciało, artystka bada granice między trwaniem a przemijaniem, bezruchem a zamieraniem, stawaniem się a przepoczwarzaniem zwodząc przy tym zmysły publiczności, ich poczucie czasu i przestrzeni. W efekcie kolażowa kompozycja tańca, światła, kostiumów oraz projekcji wideo staje się martwą naturą per se.

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na rozmowę z artystami w Sali Ingardena.

Pomysł/choreografia/taniec: Agata Maszkiewicz
Wideo: Henri Emmanuel Doublier
Kostiumy: Sofie Durnez
Muzyka: Wouh Nicolas Jaar, Gosh Jamie XX
Muzyka oryginalna: Goneril & Coccon/Christophe Demarthe; remiks Vincent Tirmarche
Reżyseria dźwięku: Goneril
Produkcja: Teatr L’Avant-Scène Cognac, Francja
Koprodukcja: Maison de la Culture Amiens/Francja, Art Stations Foundation, Poznań
Rezydencja: BUDA Art Center Kortrijk/Belgia; przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury – DRAC Nouvelle-Aquitaine/Francja oraz wsparciu kolektywu SUPERAMAS
Premiera: 12&13 października 2017, festiwal Konfrontacje Teatralne, Lublin

Agata Maszkiewicz – choreografka i performerka. Absolwentka Institute of Dance Arts w Linzu oraz ex.er.ce. w Centrum Choreograficznym w Montpellier (pod kierownictwem Xaviera le Roy’a i Mathilde Monnier). Stypendystka Dance Web 2006. Uczestniczka europejskich programów Modul Dance (2012) oraz Identity.move! (2013/2014). Od 2017 zrzeszona artystka teatru l’Avant Scene w Cognac. Regularnie pracuje z Art Stations Foundation w Poznaniu. Obok własnej pracy choreograficznej, tworzy z innymi artystami m.in. z kolektywem Superamas, a także z reżyserką teatralną Weroniką Szczawińską i Agnieszką Jakimiak. Jej prace były pokazywane na wielu festiwalach w Polsce oraz w Europie.
www.agatamaszkiewicz.com

Vincent Tirmarche – urodzony w 1965, pracuje głównie w Austrii, Belgii oraz Francji. Między 1986 a 1989 studiował na wydziale Kino i Literatura na niwersytecie Jussieu PARIS 7 oraz w 2002 na wydziale Digital Arts w l’Ecole Supérieur de l’Image, Angoulème we Francji. Twórca filmowy, muzyk oraz performer. Od 1988 pracował nad wieloma produkcjami teatralnymi we Francji. Od 2000 jest członkiem francusko/belgijsko/austriackiego kolektywu SUPERAMAS. Pracuje z Agatą Maszkiewicz regularnie jako dramaturg oraz twórca wideo od jej pierwszego solo POLSKA.

***

Bilety: normalny: 30 zł / ulgowy: 20 zł

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

Do pobrania:

PROGRAM

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, Kino MOS

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close