Kraków/Free the Dance: „Duety o zmierzchu” – cykl improwizacji taneczno-muzycznych

Zdjęcie: Kraków/Free the Dance: „Duety o zmierzchu” – cykl improwizacji taneczno-muzycznych

Fot. Regarding the artist

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Free the Dance Małgorzata Haduch zaprasza na kolejny cykl improwizowanych performansów taneczno-muzycznych Duety o zmierzchu. 11 stycznia 2016 roku wystąpią tancerze: Małgorzata Haduch i Piotr Skalski oraz muzycy: Wiktor Krzak (fagot) i Ernest Ogórek (kontrabas). 18 stycznia Malgorzata Haduch wystąpi z Pauliną Owczarek, odbędzie się także rozmowa z Rafałem Mazurem, Justyną Stasiowską oraz Barbarą Bogunią na temat Instytutu Intuicji oraz ośrodka badań nad improwizacją w Krakowie. Kolejne performansy odbędą się w następne poniedziałki w styczniu: 18 i 25 stycznia 2016 oraz w lutym: 1, 15 i 29 lutego 2016 roku. 1 lutego wystąpią improwizatorzy z Łodzi: Ola Łaba i Wojtek Łaba wraz z krakowskim perkusistą Tomkiem Chołoniewskim. Wieczór złoży się z dwóch części, a w jednej z nich tancerze wykonają Silent Duo, podtrzymując tradycję ubiegłorocznego cyklu Silent Solo.

Pierwsza seria performansów w Balu na Zabłociu miała miejsce w lecie i spotkała się z wyjątkowym zainteresowaniem nowej publiczności – dla wielu widzów było to pierwsze spotkanie z tą formą sceniczną.

Wstep wolny!

***

Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch & Unfinished Company. Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, spotkanie wyjątkowych osobowości scenicznych i doświadczonych improwizatorów, a także propozycja łączenia środowisk muzycznych i tanecznych, łamiąca podziały form scenicznych oraz „uwalniająca” taniec współczesny od wielu stereotypów. Bezustannie czerpiąc inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, Free The Dance stało się manifestem pełnym pasji tworzenia nowych doświadczeń, zarówno dla artystów, jak i publiczności. Artyści zgłębiają sztukę improwizacji w połączeniu dwóch dziedzin – muzyki i tańca współczesnego. W centrum poszukiwań jest tworzenie harmonii ponad formą, indywidualna ekspresja, transformacja energii i doświadczanie ciągle zmieniającej się rzeczywistości.

Więcej: www.freethedance.blogspot.nl/p/free-dance.html

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Kraków: Bal na Zabłociu, ul. Ślusarska 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close