Kraków/Free the Dance: Jouni Järvenpää – pokaz

Zdjęcie: Kraków/Free the Dance: Jouni Järvenpää – pokaz

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Haduch zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Free the Dance – Institute of Intuition. Tym razem wystąpi fiński tancerz i choreograf Jouni Järvenpää oraz muzycy: Paulina Owczarek – saksofony, Michał Dymny – gitara elektryczna, Tomek Chołoniewski – perkusja. Wizyta w Krakowie związana jest z projektem, który obecnie Jouni realizuje we współpracy z tancerką Małgorzatą Haduch i saksofonistką Pauliną Owczarek. Rezultat ich pracy będzie można zobaczyć w niedzielę, 3 sierpnia 2014 roku.

Instytut Intuicji/Institute of Intuition – projekt poświęcony rozwojowi intuitywnych/indeterministycznych form tworzenia muzyki.

Jouni Järvenpää jest choreografem i tancerzem z Turku w Finlandii. W 2002 roku ukończył Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten / School for New Dance Development w Holandii. W nurcie nowego tańca, Jouni jest przede wszystkim zainteresowany improwizacją; współpracował przy wielu performensach z kompozytorami muzyki współczesnej. Ważną częścią jego pracy choreograficznej stanowi muzyka. Artystyczna pasja Jouniego dotyczy abstrakcyjnych terenów sztuki.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: galeria i!, ul. Józefińska 21

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close