Kraków/Free the Dance: Małgorzata Haduch, Jouni Järvenpää, Paulina Owczarek „Eyes like Ears”

Zdjęcie: Kraków/Free the Dance: Małgorzata Haduch, Jouni Järvenpää, Paulina Owczarek „Eyes like Ears”

Rysunki: Filip Molski

Wersja do druku

Udostępnij

Free the Dance zaprasza na pokaz rezultatu pracy nad nowym spektaklem w wykonaniu tanecerzy: Małgorzaty Haduch i Jouni Järvenpää (Finlandia) oraz saksofonistki Pauliny Owczarek. Choreograf Jouni Järvenpää, na stałę mieszkający w Turku w Finalndii, przyjechał do Krakowa na zaproszenie Małgorzaty Haduch, aby wspólnie, po 7 latach przerwy, przygotować razem przedstawienie. Artystów łączy wieloletnia przyjaźń oraz studia w School for New Dance Development w Amsterdamie. Do projektu dołączyła krakowska saksofonistka Paulina Owczarek, która współpracuje z Małgorzatą Haduch od 2012 roku. Pokaz odbędzie się w niedzielę 3 sierpnia godz. 19:00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 15. Wstęp wolny!

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Małgorzata Haduch i Jouni Järvenpää
Muzyka: Paulina Owczarek
Rysunki: Filip Molski

W nurcie nowego tańca, Jouni Järvenpää jest przede wszystkim zainteresowany improwizacją; współpracował przy wielu performensach z kompozytorami muzyki współczesnej. Ważną częścią jego pracy choreograficznej stanowi muzyka. Artystyczna pasja Jouniego dotyczy abstrakcyjnych terenów sztuki.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodziezy, ul. Wietora 15

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close