Kraków/Free the Dance: Małgorzata Haduch & Unfinished Company, Vasco Trill, Yedo Gibson, Mikael Szafirowski – wieczór improwizowany

Zdjęcie: Kraków/Free the Dance: Małgorzata Haduch & Unfinished Company, Vasco Trill, Yedo Gibson, Mikael Szafirowski – wieczór improwizowany

Fot. z materiałów Małgorzaty Haduch

Wersja do druku

Udostępnij

Free The Dance zaprasza na kolejne międzynarodowe spotkanie muzyki i tańca improwizowanego. Tym razem, podczas swojej europejskiej trasy, wpadną do Krakowa świetni muzycy z Amsterdamu: Yedo Gibson, Vasco Trilla i Mikael Szafirowski. Będzie to spotkanie po latach tancerki Małgosi Haduch i Yedo Gibsona, których łączy wspólna historia amsterdamskiej sceny improwizowanej. Obydwoje przecierają swoje własne ścieżki w nurcie improwizacji, wykorzystując doświadczenie zdobyte u holenderskich mistrzów free jazzu, takich jak Ab Baars czy Wilbert de Joode. W składzie wieczoru zagra także Vasco Trilla, który był już gościem Free The Dance w kwietniowym cyklu, krakowskim akcentem będzie Paulina Owczarek. Natomiast dużą niespodzianką będzie duet taneczny: Piotr Skalski i Małgosia Haduch poznali się w czasie projektu w reżyserii legendarnego choreografa Davida Zambrano Soul Project. W Alchemii po raz pierwszy pojawią się w improwizowanym duecie.

Cykl  Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to seria występów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy. Dotychczas krakowska publiczność miała okazję oglądać Free The Dance z udziałem takich znakomitych muzyków jak Michael Zerang, Rafał Mazur, Dominik Strycharski, Arvind Ganga, Paulina Owczarek oraz tancerek Lori Duncan, Maria Mavridou, Manuela Tessi. Stowrzony przez Malgorzatą Haduch styl improwizowania jest oryginalną propozycją, która nie da się zaszufladkować ani we współczesnych formach tańca ani performensu. Free The Dance czerpie inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, jest manifestem pełnym pasji łamiąc podziały form scenicznych oraz „uwalniając” improwizowany taniec współczesny od wielu stereotypów.

Yedo Gibson – saksofon
Mikael Szafirowski – gitara
Vasco Trilla – perkusja
Paulina Owczarek – saksofon
Piotr Skalski – taniec
Malgorzata Haduch – taniec

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close