Kraków: „Grand Pas…!” – gala baletowa

Zdjęcie: Kraków: „Grand Pas…!” – gala baletowa

Fot. Victor Korpusenko.

Wersja do druku

Udostępnij

Opera Krakowska zaprasza na uroczystą galę baletową Grand Pas…!, która odbędzie się na Zamku Królewskim na Wawelu. Tego wieczoru w scenerii renesansowego Dziedzińca Arkadowego publiczność podziwiać będzie wybitnych solistów baletu z Polski i zagranicy. Wystąpią soliści baletu znani z czołowych scen baletowych Europy – Sofia Gumerova i Igor Kolb z Teatru Maryjskiego z Petersburga, Michaił Martynyuk z Kremlowskiego Teatru Baletu, Anbeta Toromani i Alessandro Macario z Teatro San Carlo di Napoli, AdiLiJiang Abudureheman i Minji Nam z Royal Swedish Opera, Maksim Woitiul, Aleksandra Liashenko, Vladimir Yaroshenko i Yuka Ebihara z Polskiego Baletu Narodowego z Warszawy, Karolina Sierant i Mateusz Sierant z Teatru Wielkiego z Poznania.  Wystąpi również zespół Baletu Opery Krakowskiej, a w partiach solistycznych zobaczymy Agnieszkę Chlebowską, Dzinę Kazyrskaya, Gabrielę Kubacką, Roberta Kędzińskiego, Macieja Pluskowskiego, Dzmitry Prokharau i Yauheniego Raukuts.

Artyści zaprezentują fragmenty baletów i choreografii m.in. ze Spojrzeń (chor. N. Diatchenko), Legendy miłości (chor. Y. Grigorovich), Don Kichota (chor. M. Petipa), a także duet z La Sylphide (chor. A. Bournonville), scenę balkonową z Romeo i Julii (chor. M. Moricone), scenę finałową z Orfeusza i Eurydyki (chor. G. Madia) i duet z Carmen (chor. A. Amodio).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Duża Scena Opery Krakowskiej, ul. Lubicz 48

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close