Kraków/Hurtownia Ruchu: Metodyka tańca klasycznego – warsztaty z Karoliną Kuligą

Zdjęcie: Kraków/Hurtownia Ruchu: Metodyka tańca klasycznego – warsztaty z Karoliną Kuligą

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W drugi weekend lipca krakowska Hurtownia Ruchu zaprasza na warsztaty metodyki tańca klasycznego z Karoliną Kuligą. Warsztaty adresowane są do nauczycieli i instruktorów tańca klasycznego, a także do tancerzy oraz wszystkich zainteresowanych pasjonatów, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie tej techniki.

Podczas dwóch spotkań, które będą miały formę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, omówimy wybrane zagadnienia i pokażemy, jak rozwijają się one w zależności od klasy i stopnia zaawansowania. Przede wszystkim skupimy się na różnych rodzajach ćwiczeń: temps lié, jeté, pas de bourrée, pas de chat, pas de basque i renversé, bo z pozoru te hasła wydają się znane, ale tak naprawdę pod nimi kryje się cała gama elementów, które ewoluują, przyjmując bardzo różną postać podczas edukacji tanecznej. Temps lié to nie tylko przechodzenie z pozy w pozę, ale logiczny ciąg zdarzeń. Zaczynamy go wprowadzać w najmłodszych klasach, a kończymy jego realizację na bardzo zaawansowanym etapie nauczania, rozbudowując jego formę i uzyskując tym sposobem 12 rodzajów tego ćwiczenia. Podobnie rzecz się ma z wszystkimi pozostałymi zagadnieniami poruszanymi podczas warsztatów, których celem będzie usystematyzowanie wiedzy i nauczenie metodyki wykonywania wszystkich tych elementów.

Koszt: 140 zł

Zapisystudio@hurtowniaruchu.pl do 30 czerwca.

Opłata za warsztaty przy zapisie, na konto:

Joanna Orłowska, 46 1140 2017 0000 4102 1212 6035

Prowadząca:

Karolina Kuliga – tancerka, choreografka, pedagog baletu. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Policealnego Studia Aktorskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwo i Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, w której ukończyła pedagogikę baletu. Uczestniczka wielu kursów, seminariów i warsztatów z zakresu tańca klasycznego, charakterystycznego i współczesnych technik tańca. Od 1997 roku rozpoczęła działalność pedagogiczną i choreograficzną, ucząc dzieci i młodzież w szkołach baletowych, prowadząc zajęcia ze studentami szkół artystycznych oraz warsztaty taneczne w kraju i za granicą.

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
ul. Kącik 9, Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Kraków: Studio Tańca Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9, w godz. 11.00-13.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close