Kraków: II edycja zimowych warsztatów taneczno-ruchowych „BALANS umysł/ciało/ruch”

Zdjęcie: Kraków: II edycja zimowych warsztatów taneczno-ruchowych „BALANS umysł/ciało/ruch”

Fot. Gabor Dusa

Wersja do druku

Udostępnij

Jednodniowe, intensywne warsztaty ukierunkowane na relaks i rozwój poprzez ruch. Dzięki specjalnie opracowanym elementom zajęcia będą połączeniem różnych forma tańca, stretchingu, gimnastyki jazzowej i relaksacji. Całodzienne zajęcia to jednolita formuła wszechstronnie rozwijająca wszystkie partie ciała, pomagająca poznać możliwości własnego ciała, aktywnie wypocząć i zrelaksować tak ciało, jak i umysł.

Program zajęć:
———————————————————-

11.00 – 11.30 AKTYWNOŚĆ

Poranna rozgrzewka ze spokojnymi ćwiczeniami stopniowo aktywizującymi wszystkie partie ciała. Szczególną rolę odgrywać będzie zwrócenie uwagi na świadomość ruchu, jego płynność, grację i harmonię.

11.30 – 12.00 ENERGIA

Intensywne, dynamiczne ćwiczenia z pogranicza kilku technik tańca z elementami improwizacji ruchowej i gimnastyki tanecznej. Siła, impuls, ciężar i ich rola w kreowaniu ruchu. Jak powstaje taniec? Jak wyrazić emocje i nastroje za pomocą ruchu? W taneczno-gimnastycznych kombinacjach zwrócimy uwagę na umiejętność panowania nad ciałem i wyrażania poprzez ruch emocji.

 12.00 – 12.15 przerwa

12.15 – 13.00 RÓWNOWAGA

Zestaw ćwiczeń skoncentrowanych na osiągnięciu równowagi i wewnętrznego spokoju. Ćwiczenia, relaksacje i koordynacje w spokojnym tempie pomogą zapanować nad ciałem, poznać jego możliwości. Do tego elementy pozwalające usprawnić wszystkie partie ciała, wzmocnić mięśnie, rozwinąć elastyczność, wytrzymałość i siłę.

 13.00 – 13.30 ODPRĘŻENIE

Statyczne ćwiczenia relaksacyjne, rozciąganie. Podsumowanie i utrwalenie poszczególnych zagadnień tanecznych. Spokojne ćwiczenia pomogą odprężyć ciało i umysł i odzyskać spokój – zarówno ciała, jak i ducha.

—————————————————————————————–

Zajęcia pomagają poznać możliwości własnego ciała, uczą otwartości i kreatywności. W ciągu jednodniowych warsztatów nie opanujemy techniki tanecznej, ale w skoncentrowanej formule poznamy wybrane formy tańca, a przede wszystkim – poprzez ruch uczestnicy poszukiwać będą nowych form wyrazu, ekspresji i relaksu. Równocześnie warsztaty to okazja do aktywnego wypoczynku, zregenerowania sił i nabrania nowej energii!

Organizatorki zapraszają zarówno osoby, które miały już styczność z tańcem czy innymi formami ruchu, jak i zupełnie początkujących. Zajęcia są tak opracowane, że odnajdą się tu osoby na różnych poziomach zaawansowania. Ograniczeń wiekowych nie ma! Jedynym kryterium jest chęć spróbowania czegoś nowego i aktywnego wypoczynku.

Przewidujemy też utworzenie stałej grupy z regularnymi zajęciami bazującymi na elementach, które pojawią się na warsztatach. Będzie więc możliwość, zobaczyć, jak takie zajęcia miałyby wyglądać – i od razu będzie też można się na nie zapisać.

———————————————————————————-

Prowadzące:

Edyta Warzecha – ukończyła studia na wydziale Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi; wcześniej tancerka Zespołu Baletowego „Adagio”” w Nowym Sączu. Instruktorka zajęć ruchowo – tanecznych w nowosądeckim klubie Fitnation; współpracowała również ze Szkołą Tańca Artystycznego „Etiuda”. Jest też autorką choreografii do spektakli teatralnych realizowanych w Nowym Sączu. Sama, poza tańcem klasycznym i współczesnym, tańczy również salsę i salsę kubańską. Interesuje się kulturą Dalekiego Wschodu.

Karolina Momot – absolwentka Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi, Studium Baletowego w w Gliwicach oraz wydziału rytmiki Państwowego Liceum Muzycznego w Rzeszowie. Założycielka Studia Baletowego w Oświęcimiu/ Krakowie; choreograf działającej w latach 2009-2011 Grupy Tańca Współczesnego „Agatis”. Prowadziła liczne warsztaty i zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (Kraków, Oświęcim, Rzeszów); współpracowała również z teatrami tańca oraz Klubami Łyżwiarstwa Figurowego. Recenzuje wydarzenia kulturalne w portalach muzycznych, organizuje koncerty i spektakle taneczne.

Organizatorzy polecają zabrać wygodny strój, tj. koszulka, legginsy/ spodenki, skarpetki/ baletki

Koszt: 40 złotych (całość)

uczestnictwo w pojedynczym bloku zajęć
(aktywność – energia lub równowaga odprężenie – 25 zł)

Zgłoszenia i dodatkowe informacje:
tel. 880 152 284
mail: balet.taniec@gmail.com

Zapisy trwają do 10 grudnia.

Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko,  rok urodzenia uczestnika, w przypadku osób niepełnoletnich – zgodę rodziców/ opiekunów na uczestnictwo w zajęciach.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Kraków: ul. Emaus 7/7 (siedziba Szkoły Tańca Impression), w godz. 11.00 - 13.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close